Po Endpoint poznaliśmy kolejnego półfinalistę – jest nim Nordavind. Skandynawowie pokonali FATE 2:0 i wyrzucili Bułgarów z turnieju.

• European Union Nordavind 2:0 Bulgaria FATE (Dust2 16:12, Inferno 16:9)

Na pierwszą mapę wybrano Dusta2. Mimo że był to pick FATE, to Nordavind zaliczyło genialny start i już po kilku minutach prowadziło 6:0. Mimo takiej przewagi Skandynawowie i tak nie wygrali pierwszej połowy, która ostatecznie padła łupem FATE. Wszystko dzięki niesamowitej eksplozji formy Bułgarów, którzy chyba przypomnieli sobie przygotowane taktyki na Dusta i ostatecznie wygrali tę część spotkania 8:7. Po zmianie stron pistoletówka ponownie wpadła na konto Nordavind, ale gdy rozegrano pierwszą rundę z pełnym ekwipunkiem, to na właściwy kurs wróciła ekipa Duplicate'a. FATE wyszło nawet na prowadzenie 12:9 i już mogło się wydawać, że bułgarska drużyna ma mapę w kieszeni. Wówczas role się odwróciły i to Nordavind zaliczyło fantastyczną serię siedmiu zwycięstw z rzędu i ostatecznie pokonało rywala 16:12. Liderami zwycięzców byli NaToSaphiX, cromen i TENZKI.

Rywalizacja przeniosła się na Inferno. Tutaj już nikt nie miał złudzeń, która drużyna jest lepsza. Nordavind ponownie zaliczyło świetny start, wygrywając siedem rund z rzędu, a pierwszą połowę 10:5. Po zmianie stron FATE wygrywając pistoletówkę i zdobywając dwa kolejne punkty wprowadziło element emocji w tym starciu, ale tylko na moment. Bo dokładnie tyle trwała zniżka formy Nordavind, które przy wyniku 10:8 znowu zaczęło uciekać od rywala i ostatecznie odnieść zwycięstwo 16:9.  Ponownie Skandynawów do triumfu poprowadziło niezawodne trio, które zagrało niemal identyczny statystycznie mecz (okolice 24 fragów). Dzięki temu Nordavind awansowało do półfinału, w którym zmierzy się z Endpoint. FATE, podobnie jak AVEZ, w poniedziałek skończyło swój udział w BLAST Rising na ćwierćfinale.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.