Rozpoczęliśmy kolejny dzień BLAST Rising. Za nami pierwsze mecze grupy C, w których zwycięstwa odnosiły Japaleno i FATE.

  • Sweden Japaleno 16:5 Spain Movistar Riders

W pierwszym meczu na dziś w szranki stanęły dwie najlepsze drużyny grupy C – Japaleno i Movistar Riders. Oba zespoły walczą o pierwsze miejsce w grupie, dlatego to spotkanie było dla nich meczem „za 6 punktów”. Start należał do Japaleno, które z problemami, ale zwycięsko wyszło na prowadzenie 3:0. Chwilowy przestój w formie Szwedów i 7. rundzie wszystko wróciło do starych porządków, które dyktowali gracze ze Skandynawii. PlesseN i spółka grając po stronie CT na Mirage'u czuli się fantastycznie, co odbiło się na imponującym wyniku – 11:4. Po zmianie stron Szwedzi zamknęli drogę come-backu rywalom wygrywając pistoletówkę i ostatecznie kończąc mecz wynikiem 16:5. Łatwo, szybko i przyjemnie – tak po spotkaniu z Movistar Riders mogli powiedzieć gracze Japaleno. Najlepszy z nich – PlesseN – zdobył aż 24 fragi, czyli o osiem więcej niż drugi w tym aspekcie dezon. Tym samym Japaleno zrównało się punktami z Movistar Riders w grupie C i wygląda na to, że to pomiędzy tymi zespołami rozegra się korespondencyjna bitwa o zwycięstwo w tabeli.

  • Norway Apeks 9:16 Bulgaria FATE

W drugim meczu na dziś Apeks zmierzyło się z FATE. W norweskiej drużynie od niedawna występuje dennis, który ma wnieść do zespołu trochę doświadczenia. I rzeczywiście Szwed czuje się świetnie w swojej roli – w pierwszej połowie poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 8:7 nad rywalami, a on sam otwierał tabelę. Po zmianie stron pistoletówkę jednak zgarnęło FATE, które z rundy na rundę zaczęło grać coraz lepiej. Bułgarzy tak się rozpędzili po stronie CT, że bardzo szybko zakończyli mecz wynikiem 16:9. Po stronie Apeksu zabrakło przede wszystkim kogokolwiek innego, niż dennisa, który był osamotniony w walce z rywalem. Tym samym FATE z sześcioma punktami na koncie może dziś jeszcze nawiązać walkę o awans z Movistar Riders i Japaleno. Apeks zaś jeszcze nie zdobyło ani jednego oczka.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv. Druga runda fazy grupowej rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 17:00.