HAVU w drugim półfinale BLAST Rising pokonało ALTERNATE aTTaX 2:0 i tym samym awansowało do finału turnieju. W nim zmierzy się z Endpoint.

Finland HAVU 2:0 Germany ALTERNATE aTTaX (Vertigo 16:14, Dust2 16:3)

Spotkanie było wyrównane tylko na pierwszej mapie, Vertigo, – wybranej z resztą przez aTTaX. Mimo to, to HAVU od pierwszych minut dyktowało warunki spotkania i grając po stronie CT wygrywało nawet 7:2. Tak wysokie prowadzenie zostało jednak zaprzepaszczone w późniejszych etapach rozgrywki, dzięki czemu Niemcy pierwszą połowę kończyli z całkiem pozytywnym wynikiem 7:8.

Po zmianie stron poza pistoletówką, to ALTERNATE aTTaX było stroną przeważającą. Nasi zachodni sąsiedzi toczyli bardzo wyrównany pojedynek z rywalem, z minimalną przewagą na swoją korzyść. Efekt? Prowadzenie 13:11. Był to jednak szczytowy moment drużyny, która w następnych rundach zaczęła wytracać swój impet. Dziurawą obronę Niemców zaczęli wykorzystywać gracze HAVU, którzy zagrali idealną końcówkę spotkania i ostatecznie zwyciężyli na Vertigo 16:14. Finów do zwycięstwa poprowadził niezawodny ZOREE – snajper zdobył 24 fragi i miał 1.21 rating.

Rywalizacja przeniosła się na Dust2. Tutaj już nikt nie miał wątpliwości, która drużyna znajdzie się w finale BLAST Rising. HAVU od samego początku narzuciło tempo rozgrywki nie do wytrzymania dla Niemców. Pierwsza połowa to istny pogrom 13:2 w wykonaniu Finów.

Po zmianie stron Skandynawowie tylko potwierdzili swoją dominację i ostatecznie zmietli w pył rywala wynikiem 16:3. Tym razem to nie ZOREE, który o dziwo miał bardzo słaby wynik punktowy (tylko 9 killi), a sLowi był liderem fińskiej formacji, zdobywając łącznie 20 fragów. Obecnie HAVU wygląda na idealnie dobraną drużynę, gdzie w trudnych momentach zawsze znajdzie się ktoś, kto jest w stanie pociągnąć całą drużynę. Dzięki temu Finowie zagrają dziś w finale BLAST Rising z Endpoint.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.