Wygląda na to, że HAVU podtrzymało formę z FLASHPOINT. Finowie roznieśli x-kom AGO 16:4. W drugim spotkaniu Nordavind pokonali Giants.

• Finland HAVU 16:4 Poland x-kom AGO

Pierwszym meczem w grupie B było starcie HAVU z x-kom AGO. Finowie od samego początku na Trainie zawiesili rywalom bardzo wysoko poprzeczkę i już po kilku minutach prowadzili 4:0. Wówczas przebudziło się AGO. Polacy wygrywali niezbyt przekonująco, mimo że grali po stronie antyterrorystów, doprowadzając w najlepszym dla siebie momencie do wyniku 3:5. Później jednak wróciła era panowania HAVU. W rezultacie trzy zdobyte punkty w pierwszej połowie to było wszystko, na co było dziś stać Jastrzębie.

Po zmianie stron AGO wygrało pistoletówkę, ale strata do rywali była zbyt duża, by walczyć jeszcze o come-back, zwłaszcza grając jako terroryści. HAVU ostatecznie ustaliło wynik spotkania na 16:4. Piekielnie mocni dziś byli ZOREE i doto – uzbierali po 19 fragów. Po stronie AGO zabrakło nowego narybku, czyli oskarisha i F1KA – ratingowo obaj zamykali tabelę. Teraz AGO zagra z Giants o 20:45.

• European Union Nordavind 16:14 Portugal Giants

W drugim spotkaniu grupy B ponownie obejrzeliśmy w akcji graczy ze Skandynawii, tym razem mierzyli się oni jednak z Portugalczykami. Efekt był jednak podobny, bo to właśnie Skandynawowie triumfowali. Ekipa NaToSaphiXa w pierwszej połowie wyszła na pewne prowadzenie 10:5.

Po zmianie stron Giants wygrało jednak drugi raz pistoletówkę w tym spotkaniu, przez co można było jeszcze liczyć na sensację. I rzeczywiście – Portugalczycy ruszyli do odrabiania strat, swoje chwile chwały mieli NOPEEJ, fox i pr i dzięki temu drużyna z półwyspu Iberyjskiego wyrównała stan spotkania na 11:11.  W końcówce spotkania Nordavind opanowało jednak sytuację i ostatecznie zakończyło mecz wynikiem 16:14. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia runda, gdzie HS i spółka przeprowadzili taktyczny wjazd na B, dzięki któremu wygrali spotkanie. Nie do powstrzymania w tym spotkaniu był duet HS-TENZKI, który zdobył łącznie prawie 50 fragów. Nordavind w następnym meczu zagrają z HAVU.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.