Secret było blisko, ale ostatecznie nie zdołało przełamać dominacji Heretics. Francuzi tym samym kończą zmagania w grupie BLAST Rising z kompletem zwycięstw. Ekipa rallena w drugim meczu pokonała sAw.

• European Union Team Secret 16:19 France Heretics

Dla Heretics mecz z Secret był ostatnim pojedynkiem w fazie grupowej. Francuzi zmiażdżyli konkurencję, dotychczas wygrywając wszystkie spotkania. Jak się później okazało, udało im się serię utrzymać i całą fazę grupową przejść suchą stopą. W meczu z Secret nie było jednak łatwo, chociaż początek spotkania mógł zapowiadać spokojny spacerek – w końcu prowadzenie 5:0 na Nuke'u po stronie terrorystów to fantastyczny wynik. Secret później jednak odrobiło stratę, a nawet wygrało pierwszą połowę 8:7. Po zmianie stron ekipa rallena przejęła inicjatywę i z minuty na minutę powiększała swoje prowadzenie, aż doszła do szklanego sufitu, jakim był wynik 15:9. W tym właśnie momencie Heretics zaczęło wracać do spotkania i bardzo szybko doprowadziło do dogrywki. W doliczonym czasie gry już nie mieliśmy wątpliwości, kto jest lepszy w tym pojedynku – Francuzi wygrali 19:16 i tym samym zakończyli zmagania w fazie grupowej z sześcioma zwycięstwami na koncie. Istna dominacja. Jak zaprezentował się w tym meczu rallen? Niezbyt dobrze, bo tylko kioShiMa miał od niego mniej fragów (17, rallen 18). Polak miał jeszcze szansę się odegrać w następnym meczu, Heretics zaś zakończyło rywalizację jako zwycięzca grupy D.

• Portugal sAw 12:16 European Union Team Secret

Secret od razu przystąpiło do drugiego meczu – z sAw – również na Nuke'u. Scenariusz początkowo był identyczny – Portugalczycy grający po stronie TT wyszli na prowadzenie, później jednak je oddali na rzecz przeciwników. Jedyną zmianą w stosunku do meczu Secret-Heretics było to, że europejski skład nie zdołał wygrać pierwszej połowy, a nawet kończył ją ze stratą trzech punktów do przeciwnika. Po zmianie stron Secret jednak odżyło, mimo gry jako terroryści, co na Nuke'u powinno mieć znaczenie. Ekipa rallena nie przywiązywała jednak do tego większej wagi i ruszyła do odrabiania strat. W tej pogoni Secret tak się rozpędziło, że wygrało aż osiem rund z rzędu i zakończyło mecz wynikiem 16:12. Tym samym wskoczyli oni na drugie miejsce w tabeli i o wyjście z grupy będą walczyć z AVEZ. Jak zagrał rallen? Trochę lepiej, ale nadal nie przekroczył bariery 20 fragów. Mimo to był pewnym punktem w składzie i znacząco przyczynił się do zwycięstwa nad sAw.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.