Nadszedł historyczny moment – AVEZ zostało nowym TOP1 Polski w rankingu HLTV. Jest to debiut tej organizacji na fotelu krajowego lidera. W światowej czołówce nadal niewiele zmian – największy skok zaliczył MIBR, który wrócił do TOP20.

Zacznijmy od tego, co dzieje się na arenie międzynarodowej. W ścisłej czołówce nie doszło właściwie do żadnych zmian – jedynie FaZe zamieniło się miejscami z Vitality. Większe przetasowania oglądamy dalej – spory upadek Complexity (z 14. na 20.) spowodował, że kilka drużyn podskoczyło w górę rankingu. Mowa tu m.in. o MIBR, które minęło aż pięciu rywali i jest obecnie na 19. pozycji na świecie. Jest to pokłosie świetnej formy Brazylijczyków w lidze FLASHPOINT. Warto odnotować również pozycję OG, które jest już na 14. miejscu rankingu. Dawno nie mieliśmy na tak wysokiej pozycji gracza, w którego żyłach płynie biało-czerwona krew – czyli mantuu.

Czołowa dziesiątka rankingu wygląda następująco:

  1. Russian Federation Natus Vincere (-)
  2. Denmark Astralis (-)
  3. France G2 (-)
  4. European Union mousesports (-)
  5. Sweden fnatic (-)
  6. United States Liquid (-)
  7. United States Evil Geniuses (-)
  8. Australia 100 Thieves (-)
  9. European Union FaZe (+1)
  10. France Vitality (-1)

O wiele bardziej zażarta walka toczy się na naszym krajowym podwórku, gdzie AVEZ wspięło się na szczyt polskiej hierarchii. Kylar i spółka zrobili to, mimo że od miesiąca nie rozegrali żadnego oficjalnego meczu. Ich awans podyktowany jest wyłącznie tym, że x-kom AGO zmieniło skład, przez co utraciło punkty w rankingu, jednocześnie obsuwając się w rankingu. Co z kolei z Illuminar? Odświeżony skład ze Snaxem, Vegim i mouzem na pokładzie ma obecnie 0 punktów na swoim koncie. Oznacza to, że drużyna innocenta musi budować swoją pozycję w rankingu HLTV od podstaw. Warto zaznaczyć również, że Polska ma obecnie jedynie sześć drużyn notowanych w zestawieniu. Jeszcze pół roku temu liczba ta była niemal dwukrotnie większa.

53. Poland AVEZ (+5)

56. Poland x-kom AGO (-15)

82. Poland PACT (-8)

106. Poland Pompa (-24)

180. Poland Wisła Kraków (+10)

245. Poland Illuminar (nowy)