Zamknięte kwalifikacje do DreamHack Masters Spring nabierają tempa. Dzisiaj w grze zobaczymy AVEZ, mantuu, oraz MICHA i jego Envy. Muller może już dzisiaj w nocy awansować do turnieju głównego.

DreamHack Masters Spring to najprawdopodobniej najgłośniejszy turniej tej dziwnej wiosny. Dziwnej, bo rozpiska turniejów była jeszcze kilka miesięcy temu zdecydowanie inna. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany wielu organizatorom, a sam DreamHack zdecydował się na organizację rozgrywek, które odbędą się w kilku regionach. W Europie o awans do turnieju głównego walczy AVEZ. W Ameryce Północnej z kolei Envy z MICHEM na pokładzie mają awans już na wyciągnięcie ręki.

  • Poland AVEZ – European Union OG

Na początku zajmijmy się jednak Starym Kontynentem. W europejskiej części wczoraj pożegnaliśmy dwie drużyny – Apeks i LDLC. Tych drugich z turnieju wyrzuciło AVEZ, wygrywając z Francuzami 2:0. Polacy jednak przez porażkę z GODSENT w pierwszej rundzie, mają obecnie nóż na gardle, bowiem znajdują się w drabince przegranych. Jedno potknięcie spowoduje wypadek za burtę. Tym razem rywal jest najprawdopodobniej z najwyższej możliwej półki – mowa tu o OG, które jest w końcu najwyższej rozstawionym zespołem w kwalifikacjach. NBK i spółka zaliczyli wczoraj wpadkę – przegrali 0:2 ze Spirit. Rosjanie tym samym pokazali, że drużyna mantuu jest jak najbardziej do pokonania. Czy znajduje się w zasięgu AVEZ? Ciężko wyciągać jakieś wnioski z „historii”, bowiem OG niezwykle rzadko rozgrywało mecze w ogóle z polskimi drużynami, a dokładniej odbyło się takich spotkań tylko trzy. Dwukrotnie to jednak Polacy byli górą. Kto wie, może AVEZ pójdzie za przykładem AGO i Virtus.pro i dzisiaj również pokona OG? Początek meczu o 18:00. Jeśli KEi i spółka wygrają z OG, to o 21 czeka ich mecz ze zwycięzcą meczu forZeVirtus.pro.

  • United States EnvyUnited States Cloud9

Pora przenieść się za dużą wodę, konkretnie do Stanów Zjednoczonych. Tam trwają kwalifikacje do DreamHacka dla regionu Ameryki Północnej. W nocy z soboty na niedzielę bardzo dobrze zaprezentowało się Envy, które pokonało recon5 i Swole Patrol i tym samym awans do turnieju głównego mają na wyciągnięcie ręki. Cieszy forma MICHA, zwłaszcza z dwóch ostatnich map z Patrolem. Teraz na Envy czeka bardziej wymagający przeciwnik – Cloud9. Amerykańsko-afrykanerska ekipa zaliczyła całkiem dobry występ na FLASHPOINT, gdzie zajęła czwarte miejsce. Na drugim biegunie było za to Envy, które nie wyszło nawet z grupy. W bezpośrednich starciach mamy jednak remis – 1:1 w meczach BO3. Jak będzie tym razem, przekonamy się w poniedziałek nad ranem polskiego czasu. Jeśli MICHU i reszta wygrają – awansują do DreamHacka. Jeśli przegrają, spadną do drabinki przegranych, gdzie będą na razie czekać na przeciwnika.

Plan rozgrywek na dziś:

18:00  Poland AVEZ – European Union OG

00:00 United States EnvyUnited States Cloud9