Ta chwila nadciągała nieuchronnie, ale na koniec i tak szokuje – Astralis znalazło się poza TOP10 rankingu HLTV. Duńska formacja była obecna w czołowej dziesiątce od grudnia 2016 roku.

Drużyny z najwyższej światowej półki CS:GO mają obecnie wakacje, nie oznacza to jednak, że nie doczekamy się kolejnej aktualizacji rankingu HLTV. Ta dzisiejsza jest przełomowa – po raz pierwszy od grudnia 2016 roku w TOP10 nie znajdziemy organizacji Astralis. Jest to oczywiście podyktowane dwoma zmianami w składzie oraz biernością zespołu na najważniejszych turniejach, dlatego tego momentu należało się spodziewać. Mimo wszystko warto sobie uświadomić jak mocna była pozycja Astralis, skoro device i spółka potrafili się utrzymać na najwyższym światowym poziomie przez 3,5 roku. Dalej obserwujemy raczej kosmetyczne zmiany – Complexity znowu pojawiło się w TOP10, mousesports, OG czy ENCE notują kolejne spadki, FaZe i fnatic zamieniły się miejscami.

  1. Germany BIG (-)
  2. France Vitality (-)
  3. United States Evil Geniuses (-)
  4. Russian Federation Natus Vincere (-)
  5. France G2 (-)
  6. European Union FaZe (+1)
  7. Sweden fnatic (-1)
  8. United States Liquid (-)
  9. Brazil FURIA (-)
  10. European Union Complexity (+1)

Na polskiej scenie zaś stabilizacja mimo dużej aktywności naszych drużyn w turniejach online. Nadal TOP1 kraju jest x-kom AGO, po piętach depcze im PACT, które jednak powoli zwalnia w tym wyścigu, notując dziś spadek o 4 pozycje. Mamy także nowy skład w rankingu – GRAFICIARZY.

37. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-3)

43. Poland x-kom AGO (-)

50. Poland PACT (-4)

46. United States/Poland  Envy/MICHU (+2)

56. Poland Illuminar (-2)

57. Poland AVEZ (+6)

69. Poland Wisła Kraków (-2)

83. Poland Honoris (+8)

107. Poland Izako Boars (-3)

117. Poland GRAFICZIARZE (nowy)

182. Poland CLEANTmix (-2)

Poprzednie notowanie znajdziesz tutaj.