Sytuacja w rankingu HLTV zmienia się jak w kalejdoskopie. Dzisiaj poznaliśmy nowego lidera zestawienia – jest nim BIG. Równie ciekawe przetasowania zaobserwowaliśmy w dalszych rejonach najnowszego notowania.

Wygrywasz niemal 90% meczów, pokonujesz w finale cs_summit 6 Vitality, przypominasz w ostatnich tygodniach walec – tak mogą o sobie mówić gracze BIG, którzy poczynili gigantyczny postęp w zaledwie kilka miesięcy. Efekt? Niesamowite zwycięstwa na DreamHack Masters Spring i cs_summit 6 ukoronowano pierwszym miejscem w rankingu HLTV. Jest to oczywiście historyczna chwila, bo ani gracze ani organizacja nigdy nie pojawili się tak wysoko w najważniejszym zestawieniu ze świata CS:GO. Pomyśleć, że jeszcze miesiąc temu BIG zajmowało 24. miejsce… Jak widać w ekspresowym tempie obecnie da się wspiąć na sam szczyt. Co wydarzyło się pod nim? O dużym sukcesie może powiedzieć zespół Evil Geniuses, który wskoczył na najniższy stopień podium. Amerykanie tym samym zostali TOP1 na swoim kontynencie, mimo że jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o ich wypadnięciu z TOP10. Bardzo ciekawe ruchy wydarzyły się również w drugiej dziesiątce – OG może odtrąbić sukces, bo zajmuje obecnie 14. miejsce (awans o 7 pozycji). Do góry mnie się także Heroic (18.) i 100 Thieves (17.), a także Gen.G (15.). Wszystko to kosztem MIBRu, MAD Lions, ENCE, czy ekip z regionu CIS.

  1. Germany BIG (+6)
  2. France Vitality (-)
  3. United States Evil Geniuses (+5)
  4. Russian Federation Natus Vincere (-3)
  5. France G2 (-2)
  6. Sweden fnatic (-1)
  7. European Union FaZe (-3)
  8. United States Liquid (+1)
  9. Brazil FURIA (-3)
  10. Denmark Astralis (-1)

Na polskim podwórku także duże zmiany – przede wszystkim x-kom AGO przejęło tytuł najwyżej zestawionej drużyny. Jest to efekt dobrego turnieju online, Eden Arena Malta Vibes, na którym Polacy zajęli drugie miejsce. Tym samym PACT jest obecnie TOP2 w kraju, na pozostałych miejscach utrzymano status quo. Ogromny spadek zaliczyli zaś gracze Envy z MICHEM na pokładzie. Jest to efekt praktycznego braku aktywności i utracenia punktów za dobry ESL One: Road to Rio.

34. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (+4)

43. Poland x-kom AGO (+4)

46. Poland PACT (-2)

48. United States/Poland  Envy/MICHU (-12)

54. Poland Illuminar (+6)

63. Poland AVEZ (+7)

67. Poland Wisła Kraków (+5)

91. Poland Honoris (-3)

104. Poland Izako Boars (+22)

180. Poland CLEANTmix (+3)

Poprzednie notowanie znajdziesz tutaj.