Ninjas in Pyjamas z problemami, ale przechodzi do finału drabinki przegranych i stanie przed szansą dostania się na Majora. Sprout po ciężkiej walce odpada z turnieju.

Sweden Ninjas in Pyjamas

2

Faza pucharowa
Europejski Minor – FACEIT Major London 2018
Mecz przegranych

Nuke
(13:2; 3:1)

Mirage
(3:12; 11:4)

Train
(8:7; 8:6)

Denmark Sprout

1

Nuke

Pistoletówka rozpoczęła się się od dobrej obrony obszaru górnego gdzie świetne ustawienie graczy NiP-u pozwoliło im na szybkie zneutralizowanie graczy przeciwnych. Dwa kolejne starcia dzięki przewadze ekwipunku wylądowały również na koncie Szwedów. Następnie przyszło na przełamanie w rundzie full terrorystów, jednak od razu po tym zostali zresetowani ekonomicznie i ekipa F0resta mogła dalej budować swoją przewagę. Sprout kompletnie nie radziło sobie ze świetnie ustawionymi antyterrorystami. Przerwa taktyczna na niewiele się zdała i mimo wygrania jednej rundy znowu zostali zresetowani i ich finanse wyglądały tragicznie. W dalszej części spotkania niewiele się zmieniło i z wyniku 13:2 gracze z Półwyspu Skandynawskiego mogli  być bardzo zadowoleni.

Runda pistoletowa, to kolejny koncert w wykonaniu NiP-u. Wszystko wskazywało na to, że pierwsza mapa dobiega ku końcowi. Mimo wygrania rundy force do której walnie przyczynił się PERCY, kolejny raz zostali zrównani z ziemią w następnej rundzie i dzięki temu GeT_RiGhT i spółka wygrała nuke wynikiem 16:3

Mirage

Pierwszą rundę pistoletową wygrało tym razem Sprout, które szybko wjechało na obszar bombowy B nie pozwalając antyterrorystom na obronę jego. W następnych starciach atakujący dobrze wykorzystali przewagę ekwipunku i zdobyli trzy punktową przewagę. Niewiele się zmieniło kiedy Szwedzi zagrali na pełnym wyposażeniu i Duńczycy prężnie budowali swoją ekonomie. Kolejny raz w tym spotkaniu zostaje wzięta przerwa taktyczna, dzięki której „Nindże w Piżamach” zdobyli pierwszą rundę, po czym od razu drużyna sycrona zresetowała swoich przeciwników. Antyterroryści po rozegraniu rundy na samych pistoletach zdołali wygrać drugą potyczkę, po to, żeby znów oddać rundę już na pełnym ekwipunku. NiP pod koniec próbował jeszcze ratować wynik ale przegrane bliskie rundy nie pozwoliły im na to i wynik 3:12 był dla nich bardzo niekorzystny.

Czwarta runda pistoletowa padła łupem graczy ze Szwecji dzięki czemu pozwoliło im to myśleć nad wróceniem do tego meczu. Atakujący bardzo dobrze rozegrali swoje rundy anty-eco oraz pierwszego fulla, którą również udało im się ugrać. Rozpędzone Nindże eliminowały swoich oponentów w każdym starciu dzięki czemu zniwelowali oni stratę do wyniku czterech oczek. Dobra runda w wykonaniu NaToSaphiX pozwoliła odetchnąć Duńczykom, ale tylko na chwilę, ponieważ terroryści szybko odpowiedzieli w następnej rundzie. Przy wyniku 11:13 świetną obrone na B pokazał PERCY, który praktycznie sam wygrał rundę swoim kolegom. Po wygranym kolejnym starciu gracze ze Szwecji zostali w sytuacji 2vs4 i wszystko wskazywało na to, że będzie potrzebna trzecia mapa, ale wtedy nagle dennis popisał się świetnym instynktem i dał nadzieję na dogrywkę. Jego koledzy zmarnowali szansę i w kluczowej rundzie Spiidi ugrał rundę 1vs2

Train

Po raz czwarty w tym spotkaniu pistoletówka pada łupem REZa i jego kolegów co znacząco wpływa na pierwsze rundy, gdzie atakujący nie pozwolili dochodzić do głosu graczom broniącym. W rundzie na fullu NaToSaphiX kolejny raz pokazuje swoje umiejętności z gry snajperką dzięki czemu Sprout wygrało cztery następne potyczki. NiP mimo wygranej długo cieszyć się nie mogło, ponieważ skupieni antyterroryści skutecznie wypunktowali swoich przeciwników. Terroryści znaleźli klucz do wygrywania starć, co pozwoliło im w ostateczności wygrać połówkę 7:8.

Ostatnią rundę z pistoletami wygrali Duńczycy, po wygraniu potyczki anty force przegrało następną i Szwedzi mogli kontynuować swój marsz po zwycięstwo. Po świetnej serii i wygraniu pięciu rund z rzędu do głosu doszedł Spiidi, który wygrał sytuacje 1vs1. Po tym starciu Sprout z problemami ale łapie kontakt na ostatniej mapie. Widząc to Lekr0 i spółka wygrała następną potyczkę zdobywając dwa punkty meczowe w pełni je wykorzystując.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.