Tysiące konsol PlayStation ukryte w jednym magazynie pytacie po co? Po to aby tworzyć walutę do Ultimate Team w grze FIFA!
W ukraińskim magazynie znaleziono 50 procesorów, około 500 kart graficznych i ponad 3800 konsol PlayStation4. Brzmi jak typowa kopalnia krypto walut, okazało się jednak że przeznaczenie magazynu jest zupełnie inne. Utworzono farmę botów, które zakładały profile i zdobywały coinsy w trybie Ultimate Team.
Konsole służyły do podtrzymywania gier w trybie Ultimate Team a komputery wykonywały resztę „brudnej” roboty. Jak wiadomo coinsy można uzyskać „za darmo” poprzez granie spotkań sprzedaż kart itd. Jednak tyle sprzętu zlokalizowanego w jednym miejscu znacznie może przyśpieszyć ten proces. W takim ujęciu skład pełen najwyżej ocenionych lub pożądanych kart nabiera innego znaczenia. Jednak nic nie odbierze satysfakcji z normalnej uczciwej rozgrywki na wirtualnej murawie.