Za nami pierwszy turniej z serii Go4FIFA Polska do rywalizacji przystąpiło 27 zawodników. Podczas rozgrywek nie zabrakło zaskakujących wyników. Wiemy kto dopisał komplet punktów do swojego konta.
Trzeba przyznać, że nowa FIFA przyniosła dużo turniejów i możliwości dla krajowych zawodników. Seria turniejów na ESL jest wyborną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Pierwszy turniej kwalifikacyjny przyniósł sporo niespodzianek. Już w RO 16 po zaciętym pojedynku odpadł będący w bardzo dobrej formie Marcin „mRN” Sczes, który przegrał 6 do 5 z Tomaszem „toninho” Galińskim. W ćwierćfinale Piko okazał się lepszy od zawodnika Legii Warszawa sroki wygrywając 2 do 1. W kolejnym pojedynku CzapliQ pokonał Ruska 10-1 trzeci mecz to zwycięstwo GW z Bukabango 2-1, ostatni do półfinału awansował wspomniany wcześniej toninho, który pokonał FIFANeticsPL 2-1.
Pierwszy mecz półfinału to zwycięstwo Piko 6-2 nad CzapliQ, drugie starcie półfinałowe było bardziej wyrównane ostatecznie w wielkim finale znalazł się GW lepszy o jedną bramkę od toninho. Finał to kolejne pewne zwycięstwo Piko 3-1 nad GW i to właśnie młody zawodnik dopisał komplet punktów na swoje konto. Trzecie miejsce w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym zajął CzapliQ. Ośmiu zawodników z największym dorobkiem punktowym z turniejów kwalifikacyjnych awansuje do wielkiego finału. Kolejna szansa na punkty już w środę.