Fenomen Apex Legends trwa. Twórcy gry poinformowali, że w ciągu siedmiu dni od premiery zebrali 25 milionów unikalnych graczy, co jest rekordowym wynikiem.

Respawn Entertainment może być z siebie zadowolone. Lekko ponad tydzień temu mało kto wiedział o nadchodzącej grze Apex Legends, ponieważ nie była wcześniej oficjalnie zapowiadana. Mimo to tytuł broniąc się grywalnością sam zapracował na marketing szeptany i stał się fenomenem.

Wcześniej twórcy gry informowali nas o ściągnięciu do siebie 10 milionów graczy w ciągu pierwszych 72 godzin. Dla porównania – grze League of Legends zajęło to około dwóch lat, zaś Fortnite'owi prawie miesiąc. Teraz twórcy Apexa zdradzili, ze liczba graczy wciąż rośnie w tym samym tempie. W ciągu tygodnia tytuł sprawdziło 25 milionów osób, z czego udało się zarejestrować dwa miliony graczy jednocześnie. Patrząc na te liczby aż trudno uwierzyć, że gra na rynku istnieje dopiero siedem dni.

Wiele osób już zastanawia się co dalej będzie się działo z Apex Legends. Twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić swoje plany na najbliższą przyszłość. Czego możemy się spodziewać? Na pewno:

  • Dziś, czyli 12 lutego oraz za tydzień 19 lutego będziemy mogli obejrzeć pierwsze turnieje Apex Legends. Respawn Entertainment we współpracy z Twitch w ramach serii Twitch Rivals organizują pierwsze zawody, w których do wygrania będzie łącznie $200.000. Wezmą w nich udział głównie streamerzy. Wszystko będzie można oglądać na kanale twitch.tv/playapex.
  • Na dniach w grze pojawi się kosmetyka związana z walentynkami, której nie będzie można zdobyć w innym czasie.
  • W marcu wystartuje pierwszy sezon gry. Możemy spodziewać się popularnego w grach battle royale systemu nazywanego Battle Pass. Dodatkowo do gry zostaną wprowadzone nowe postaci, oręż, kosmetyka oraz wiele więcej.

Wcześniej wspomniany turniej Twitch Rivals (o którym pisaliśmy w tym miejscu) rozpocznie się dziś o godzinie 18:00. Oto jak prezentują się drużyny na to wydarzenie: