Apex Legends przebojem wdarł się do kanonu gier Battle Royale, błyskawicznie zaskarbiając sobie serca milionów graczy. Twitch Rivals chce skorzystać z okazji, organizując turniej.

Tryb Battle Royale ma swoich miłośników i przeciwników, lecz jedni jak i drudzy muszą przyznać, że rok 2018 stał pod znakiem tzw. BR-ek. Wielu mówiło, że gatunek ten szybko złapał przesyt, a u boku gigantów jak Fortnite czy PUBG trudno będzie wypromować kolejny tytuł. Jednak Respawn Entertainment pokazało, że w tym temacie było jeszcze wiele do powiedzenia.

Nagła premiera Apex Legends, poprzedzona szczątkowymi plotkami, odbiła się głośnym echem w gamingowym świecie. Twórcy Titanfalla zaprezentowali nam nowego Battle Royale, którego niektórzy uważają za kompletny. Świetny interfejs, dobra optymalizacja przy imponującej oprawie graficznej, mała ilość błędów w dniu premiery i przede wszystkim bardzo przyjemny gameplay ściągnęły do siebie ponad 2.000.000 unikatowych graczy w ciągu 72 godzin. W najlepszym momencie na serwerach pojawiło się ponad 600.000 osób, co dorównuje np. najlepszym wynikom CS:GO w historii.

Respawn Entertainment postanowiło kuć żelazo póki gorące i już w przyszłym tygodniu zobaczymy pierwszy turniej Apex Legends. Studio połączyło siły z platformą twitch, dzięki czemu zawody zobaczymy w ramach cyklu Twitch Rivals. Rozgrywki będą podzielone na dwa regiony – Europę oraz Amerykę i w każdym z nich do wygrania będzie $50.000. Uczestnikami zostaną przede wszystkim streamerzy, którzy na wzór turniejów Fortnite, będą w wyznaczonym oknie czasowym mogli zagrać dowolną liczbę gier. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów, a te przyznawane będą za wygraną (5) oraz eliminacje (1).

Oto jak prezentuje się podział nagród:

  1. $8.000
  2. $7.000
  3. $6.000
  4. $5.500
  5. $5.000
  6. $4.500
  7. $3.500
  8. $3.000

Dodatkowo nagrodzona zostanie drużyna z największą liczbą eliminacji, która otrzyma $7.500.