Już w najbliższą sobotę odbędzie się największy turniej mobilnej wersji World of Tanks zatytułowany Blitz Twister Cup 2019. W puli nagród znajduje się okrągłe $100.000.

Rozwój esportu na platformach mobilnych przybiera galopujące tempo. Fenomen, który na Dalekim Wschodzie przestał już kogokolwiek dziwić, wielkimi krokami wchodzi na Stary Kontynent zachęcając do siebie kolejnych zapaleńców sportu elektronicznego. Dowodem tego mogą być powstające ligi tytułów mobilnych, takie jak Polska Liga Mobilna, która oferuje rozgrywki w Clash Royale, Brawl Stars czy World of Tanks Blitz.

Jednak już w najbliższą sobotę odbędzie się największy turniej mobilnej wersji World of Tanks, w którym do wygrania będzie aż $100.000. Najlepsi zawodnicy z całego świata pojawią się w Mińsku, mieście powstania World of Tanks Blitz, aby walczyć o tytuł mistrzów świata. Wśród drużyn znaleźli się:

  • END GAME z Europy,
  • REIGN z Ameryki Północnej,
  • 7STAR z Wspólnoty Niepodległych Państw,
  • ULTIMATE FEAST z Azji,
  • [-WOT-]TEAM WOMBATS z Chin,
  • RBmk-Energy jako zdobywcy dzikiej karty.

Format turnieju jest bardzo prosty. Drużyny będą podzielone na dwie grupy, po 3 zespoły w każdej. W pierwszej fazie rywalizacja odbędzie się na zasadzie „każdy z każdym” w formacie do 5 bitew, a zwycięzcy obu grup zmierzą się w wielkim finale w rozgrywce best-of-seven. Mistrzowie wrócą do domu bogatsi o $50.000, zaś wicemistrzowie dostaną $20.000. Turniej będzie można obejrzeć na tym kanale.

 „To ważne wydarzenie dla całej drużyny. Oczywiście celujemy w mistrzostwo, ale równie ważna jest dobra zabawa. Gramy razem od jakiegoś czasu i po ostatnich sukcesach bardzo chcieliśmy uczestniczyć wszyscy razem w tegorocznym Blitz Twister Cup. Mimo braku kilku kluczowych zawodników damy z siebie wszystko aby godnie reprezentować Europę.

 – mówi EG_Nikkolade, kapitan drużyny END GAME