Właściciel jednej z największych polskich organizacji esportowych – Piotr „neqs” Lipski – udzielił wywiadu Maciejowi „sawik” Sawickiemu. Podczas rozmowy poruszany był między innymi temat możliwości zarobu na prowadzeniu organizacji i drużyny.

Jedną z pierwszych kwestii, jakie poruszył Sawik, pytanie o możliwości zarobku na prowadzeniu zespołu oraz o tym, na jakiej zasadzie działa Sferis Pride jako organizacja esportowa. W odpowiedzi usłyszał, że jest dużo podobieństw do klubów sportowych, chociażby Legii Warszawa. Wszystko odbywa się legalnie, każdy ma podpisaną umowę i otrzymuje wynagrodzenie, ale on, pomimo że chciałby, nie jest jeszcze w stanie zarobić na drużynie. Firmy spierające pozwalają tylko na prawidłowe funkcjonowanie zespołu.

Innym pytaniem, na które odpowiedział neqs, była sprawa treningów zespołu w gaming housie. ukazał w nim, jak ważne jest to, aby drużyna regularnie się w nim pojawiała i wspólnie mogła ćwiczyć . Takim niezbędnym minimum jest zjechanie się wszystkich graczy i trenera na tydzień przynajmniej raz w miesiącu. Wiadome jest, że w przypadku, jeśli zespół dużo podróżuje, ta częstotliwość się zwiększa, ponieważ dobrze jest, jeśli przed jakimś turniejem, wszyscy będą mieli możliwość poćwiczenia razem i obgadania wszystkich kwestii. Pomimo tych wszystkich zalet, Piotr uważa, że to jeszcze nie jest dobry moment, aby młodzi zawodnicy zamieszkali na stałe we wspomnianym gaming housie.

O tym, dlaczego gracze nie powinni jeszcze mieszkać na stałe w gaming housie oraz odpowiedzi inne ciekawe pytania znajdziecie w filmiku poniżej.

To jednak nie jest wszystko! Chwilę temu, drużyna CS:GO Sferis Pride, pokonała Copenhagen Flames 16:5 i dzięki temu, Polacy zapewnili sobie możliwość uczestniczenia w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Las vegas. Gratulujemy im tego sukcesu i trzymamy kciuki, za możliwość oglądania ich zmagań podczas trwającego w dniach 15-19.02.2017 turnieju.