Valve mocno zaczęło żałować swojej decyzji o niefinansowaniu Katowickiego eventu. Wobec tego postanowiło wynagrodzić wszystkim ten błąd, a może to wszystko było zaplanowane?

Jak czytamy na wstępie informacji prasowej prosto od Valve:

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na największy dotychczas event CS:GO na świecie!

Największy event na świecie? Przecież to MLG Columbus 2016 robi aktualnie furorę, do tego dochodzi nadchodzący turniej z pulą $ 1,2 mln  i $ 1,5 mln. Skąd nagle Valve używające tego terminu? Jak czytamy dalej mamy zostać „obdarowani” majorem! W „prasówce” zostały zawarte wszystkie informacje, które nas interesują.

Pula będzie wynosiła $ 2,5 mln z czego 50% z niej będzie dla zdobywcy pierwszego miejsca. Przewidujemy zwiększenie puli o sumę zebraną podczas sprzedaży naklejek, które ukażą się w aktualizacji na początku czerwca. Najważniejszym faktem jest jednak to, że ten major będzie miał także swój poboczny turniej dla wschodzących gwiazd. Kwalifikacje będą otwarte, ale chcemy zaprosić 8 teamów bezpośrednio do ćwierćfinałów. O terminach będziemy informować w kolejnych notkach prasowych.

Taka pula w Polsce? Ciekawi nas skąd Valve weźmie takie środki na nagrody. Zresztą co się dziwić. Skoro mają fundusze na zorganizowanie majora na Stadionie Narodowym w Warszawie…

CBL Warsaw 2016 odbędzie się między 23, a 26 czerwca  w Warszawie na Stadionie Narodowym ze względu na większą przestrzeń niż w katowickim Spodku. Chcemy pozwolić zobaczyć rozgrywki jak największej ilości zainteresowanych CS:GO. Impreza w przeciwieństwie do Intel Extreme Masters nie będzie wymagała kupna biletów ze względu na naszą otwartość na ludzi.

Tym faktem Valve jest dwa kroki do przodu jeżeli chodzi o podejście do miejsca, ale jeden do tyłu ze względu na nadmierną otwartość. Nie zapowiada się nic dobrego, jeżeli ta decyzja o braku obiletowania zostanie utrzymana. Czyżby opiekunowie naszej gry chcieli pobić pod kątem statystyk IEM? Na to wychodzi. Jak widać e-sport nie tylko łączy, ale także dzieli.

Podstawowe pytanie, które pojawiło się przy tej informacji jest takie czy to wszystko było zaplanowane? Przecież nie organizuje się tak potężnych wydarzeń ot tak. Adrian Kostrzębski w wywiadzie dla naszego portalu sam podkreślał, że ESL zasiada do organizacji następnego eventu kilka dni po skończeniu jednego.

Postawiliśmy sobie jasny cel-promować sporty elektroniczne. W Polsce jednak brakuje majora, a to stąd pochodzi spora część graczy CS:GO. (…) Mamy nadzieję, że tym turniejem rozbudzimy społeczność tak jak zrobił to MLG Columbus 2016 i będziemy świadkami coraz większych pul i coraz lepszych eventów.

Cel jest oby teraz wszystko poszło po myśli i Valve i naszej! Miejmy nadzieję, że CBL Warsaw pobije MLG Columbus oraz, że zwyciężą tutaj Polacy!

Prawda jest taka, że to tylko nasze redakcyjne marzenia. Turnieju nie będzie. Miłego dnia!