W Ameryce Półnconej już prawie wszystko wiemy. W końcu poznaliśmy wszystkich trzech reprezentantów tego regionu, którzy pojadą na Masters: Berlin.

Po Sentinels i 100 Thieves trzecim reprezentantem Ameryki Północnej będzie Envy. Zespół przebrnął przez dolną drabinkę, docierając do tamtejszego finału. Ostatecznie ten mecz padł łupem 100 Thieves, którzy wygrywając 3:2 awansowali do wielkiego finału turnieju. Envy jednak może być usatysfakcjonowane – przegrana na tym etapie i tak daje drużynie awans na Masters, co było najważniejszym zadaniem turnieju.

To jednak nie koniec Challengers Playoffs w Ameryce. Przed nami wielki finał turnieju, w którym spotkają się Sentinels i 100 Thieves. Będzie to drugi mecz między drużynami podczas tych rozgrywek. Za pierwszym razem górą było Sentinels, teraz również ekipa TenZa jest faworytem starcia. Niemniej jednak czeka nas zapewne bardzo interesujący mecz. 100 Thieves to idealna drużyna dla fanów CS:GO – w zespole grają byli gracze tytułu od Valve, tacy jak Ethan, steel, nitr0 czy Hiko – ogromne gwiazdy amerykańskiej sceny CSa. Teraz podbijają Valoranta i sam awans na Masters: Berlin jest tego znakomitym przykładem. Stawką finału będą pieniądze – zwycięzca otrzyma 40 tysięcy dolarów, przegrany jedynie połowy tej kwoty.