Początkowo była to chwilowa zmiana podyktowana problemami zdrowotnymi, Ardis „ardiis” Svarenieks jednak odchodzi z drużyny na stałe. W Heretics zastąpi go Amine „Amilwa” Saidi.

Chociaż zmiana ta miała miejsce już 18 lipca, tak teraz mamy oficjalne potwierdzenie, że nie jest ona tymczasowa. Łotysz za pośrednictwem Twittera oświadczył, że odchodzi z Heretics przez problemy zdrowotne, których nabawił się już jakiś czas temu. Ostatnie tygodnie spędził zaś w szpitalu, a w tym czasie drużyna znalazła za niego zastępstwo w postaci Amilwi. Jak się teraz okazało – cała czwórka chce pozostania Francuza w składzie, dlatego ardiis musi szukać swojego miejsca gdzie indziej.

23-latek nie zabawił długo w Heretics. Dołączył do organizacji 4 czerwca, po tym jak wygasł jego kontrakt z G2. Do Heretics przeszedł razem ze swoim kompanem z G2 – Patrykiem „Patitek” Fabrowskim. To właśnie w duecie z Polakiem tworzył on najlepszy zespół świata w 2020 roku, kiedy to organizacja ocelote'a wygrała sześć wielkich turniejów z rzędu. Forma drużyny poleciała jednak w dół wraz z 2021 rokiem, aż w końcu w czerwcu doszło do rewolucji kadrowej, w wyniku której ardiis wylądował w Heretics. Po niecałych dwóch miesiącach Łotysz rozstaje się również i z tą organizacją.

Obecnie Svarenieks poszukuje zespołu, bowiem chce wrócić na zwycięską ścieżkę. Na angaż zapewne będzie musiał jednak chwilę poczekać, gdyż obecnie czołowe europejskie drużyny skupiają się na EMEA Challengers Playoffs, reszta zaś odpoczywa, bo na tę chwilę brakuje po prostu rozgrywek na Starym Kontynencie.

Obecny skład Heretics wygląda następująco:

  • Spain Christian „lowel” Garcia Anotaran
  • Czech Republic Ondrej „MONSTEERR” Petru
  • Poland Patryk „Patitek” Fabrowski
  • France Amine „Amilwa” Saidi
  • Germany Felix „al0rante” Brandl
  • Ukraine Ivan „Johnta” Shevtsov (trener)