Ballista Esports wypłynęła na szerokie wody wraz z awansem na VCT: Masters, dając się poznać całej Europie. Organizacja ogłosiła, że wkrótce w jej szeregach nastąpią zmiany, by nowy skład był gotowy na kolejną edycję Masters.

Najgłośniej się mówi o odejściu Kamila „BaddyG” Graniczki. Portal eweszlo.pl poinformował, że zawodnik jest obecnie w trakcie testów do organizacji EXCEL. To nowy projekt, którego czołową postacią jest były gracz G2 – David „davidp” Prins. BaddyG miał otrzymać od włodarzy Ballisty zielone światło na odejście.

Chwilę później polska organizacja przedstawiła swoje oficjalne stanowisko, jednocześnie potwierdzając, że Graniczka znalazł się w kręgu zainteresowań innej europejskiej marki. W oświadczeniu przeczytamy również, że także kilku innych graczy otrzymało propozycje od zagranicznych drużyn, ale po przedyskutowaniu możliwych ruchów z włodarzami, zdecydowali oni pozostać na kontrakcie u obecnego pracodawcy. Cały zespół wierzy w budowany od stycznia projekt, a cel stworzenia solidnej polskiej marki na międzynarodowej scenie Valoranta jest nadal aktualny.

Tym samym możemy się spodziewać, że drużynę wkrótce opuści właśnie BaddyG. Ballista jest w trakcie analizowania występów graczy na VCT: Masters, zapowiedziała również korekty w składzie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mowa tutaj właśnie o szukaniu zastępstwa za 19-latka.