Sensacja w Rejakviku! Skazywana na pożarcie ZETA DIVISION eliminuje DRX i wykonuje bardzo ważny krok ku awansowi do wielkiego finału VCT Masters.

DRX  było postrzegane jednego z głównych  faworytów do wygrania VCT Masters. Nawet porażka z OpTic nie sprawiła, że zwątpiliśmy w koreański zespół. Gdy po cichu zaczynaliśmy analizować, szanse G2 w potencjalnym starciu z ekipą staxa w trzeciej rundzie drabinki przegranych, zawodnicy japońskiej formacji postanowili sprawić niemałą sensację i wyeliminować Koreańczyków z turnieju!

Trzy ostatnie spotkania pomiędzy DRX a ZETA DIVISION kończyły się zwycięstwem 2 do 0 Koreańczyków. O tym, że taki wynik tym razem jednak się nie powtórzy, wiedzieliśmy już po pierwszej mapie.  Japończycy zaskoczyli swoich rywali na Iceboxie, lecz spodziewaliśmy się, ze w drugiej grze ujrzymy już odmienionych Koreańczyków. Tak też się stało. Zest i spółka po Ascencie wyrównali stan rywalizacji i doprowadzili do trzeciej potyczki na Splicie.

Na Splicie DRX miało na  dobre wykończyć swoich rywali. Koreańczycy wówczas nie spodziewali się jednak, że to starcie będzie dla nich „ostatnim tańcem” w Rejakviku i to kompletnie nieudanym. Na trzeciej mapie ZETA DIVISON zdemolowało koreańską ekipę, pokonując ją wynikiem 13 do 4 i zarazem eliminując z VCT Masters!

Korea, Republic of DRX 1:2 ZETA DIVISION Japan

  • Icebox – 11:13
  • Ascent – 13:10
  • Split – 4:13

ZETA DIVISON po zwycięstwie z DRX może skupić się na analizowaniu spotkania G2 Esports-Paper Rex, które zacząć powinno się już niebawem. To właśnie któraś z tych drużyn będzie kolejnym rywalem Japończyków na turnieju.