Ruszają play-offy Valorant Champions Tour: Masters. Polska ma na tym etapie jednego przedstawiciela – Patryka „starxo” Kopczyńskiego, którego Acend dzisiaj podejmie FunPlus Phoenix.

  • FunPlus Phoenix – Acend

FPX, w obliczu nieobecności G2 na Masters, jest niekwestionowanym faworytem rozgrywek. Zespół Shao udowodnił to już w grupie, gdzie szybko uziemił dwóch pretendentów, czyli DfuseTeam oraz Guild Esports. Teraz przyszła pora na zmierzenie się z kolejnym czarnym koniem rozgrywek, czyli Acend. Starxo i spółka nie byli typowani do wyjścia z grupy A, gdzie znajdowały się takie drużyny jak Heretics, NiP i Ballista. Zespołowi jednak udało się pokonać dwie ostatnie drużyny i awansować do fazy play-off. Zwłaszcza zwycięstwo z Ninjas in Pyjamas mogło robić wrażenie, bo rozpędzony zespół Ex6TenZa był mocnym kandydatem do triumfu na Masters.

Teraz jednak na Acend czeka wyzwanie kompletnie innego, zdecydowanie większego kalibru. FPX to tzw. drużyna dinozaurów i wcale nie chodzi tutaj o wiek chociażby ANGE1A. Zespół po prostu dyktuje warunki na scenie od samego początku istnienia Valoranta. Ich Nemezis jest G2, z którym Feniksy nie mogły sobie nigdy poradzić. Zobaczmy chociażby na historię spotkań FPX – od sierpnia można naliczyć zaledwie siedem porażek, w tym aż pięć z Patitkiem i spółką! Z prostego rachunku wynika, że tylko trzy drużyny w Europie mają na nich patent. Acend czeka więc bardzo trudne zadanie – znaleźć sposób na pokonanie FPX. Drużyny starxo nie można jednak z miejsca skreślać – już w starciu z równie mocnym NiPem, europejski skład pokazał, że potencjał ma zawieszony bardzo wysoko.

Początek spotkania o godzinie 20:00, transmisja odbędzie się na kanale Twitch Polsat Games. W drugim półfinale Heretics zmierzy się z Guild Esports, start o godzinie 17:00.