Bardzo możliwe, że wkrótce polska kolonia w G2 zmniejszy się o jednego gracza. Na wylocie bowiem ma być Aleksander „zeek” Zygmunt.

O zmianach w G2 jako pierwszy doniósł Esporkolik, według którego zeek obecnie znajduje się na ławce rezerwowych. Poznaliśmy także potencjalnego zastępcę – Oscara „ozzy” Scotta. To gracz HSDIRR, do zespołu oficjalnie dołączył zaledwie kilka dni temu – 25 marca. Brytyjczyk ma obecnie przebywać na testach w G2, gdzie miałby wcielić się w rolę IGL-a. Być może Scott zagra już podczas drugich kwalifikacji do VCT, które ruszają w przyszłym miesiącu.

Ciekawą informacją podzielił się również neL – francuski reporter bowiem doniósł, że ofertę dołączenia do drużyny otrzymał Alex „ALEX” McMeekin. Brytyjczyk w końcówce marca został bezrobotny, po tym jak zawieszono projekt Cloud9 w CS:GO. Według neLa zawodnik odrzucił jednak ofertę G2, bo czuje się niegotowy na przejście na Valoranta.

Zeek był częścią G2 od stycznia 2021 roku. Polak zastąpił w składzie Davida „davidp” Prinsa, który odszedł z drużyny po pierwszym przegranym turnieju (First Strike). Początkowo wyniki z zeekiem na pokładzie się poprawiły – europejski kolektyw wygrał turniej Red Bull Home Ground. Później było jednak tylko gorzej, a brak kwalifikacji na Masters mógł przelać czarę goryczy. Sytuację pogorszyły także pierwsze kwalifikacje do drugiej edycji tego prestiżowego turnieju. Przy takich wynikach zmiany w tak ambitnej organizacji musiały wisieć w powietrzu.