Otwarte kwalifikacje do First Strike za nami. W ostatniej turze kwalifikacje do kolejnej fazy uzyskały ekipy nolpenki i -sheesh- z Polakami w swoich szeregach.

Najbardziej interesującą formacją do obserwowania podczas tej tury była nolepenki, czyli skład zeeka. Polak i spółka w zeszłym tygodniu zdołali dotrzeć do fazy Play-in, tym bardziej teraz powinni powtórzyć ten wyczyn. I rzeczywiście się to udało, a nolpenki w decydującym meczu pokonali Sampi.Tipsport wynikiem 13:9. Co ciekawe w najważniejszym spotkaniu kwalifikacji bohaterem był zeek – były gracz THOSE GUYS zdobył 22 fragi i otwierał tabelę.

Tym samym sukcesem, czyli awansem do Play-in mogą pochwalić się stark i ayke. W odróżnieniu od zeeka zespołowi -sheesh- w ubiegłym tygodniu nie udało się dotrzeć do tej fazy, będzie więc to dla nich kompletna nowość. Polski duet w ostatnim meczu kwalifikacji pokonał keepYOURskill 13:10, a najwięcej fragów w ekipie -sheesh- uzbierał ayke, 22.

W kwalifikacjach pojawili się także inni polscy gracze, m.in. w pełni polski zespół MAJSTERSZTYK, Mickebwoy z MJAOMODE czy joXer w GodVibes. Największą niespodzianką jest brak awansu dla MJAOMODE, które w poprzednim tygodniu wystąpiło już w fazie Play-in. Niestety zespół Polaka nie powtórzy tego sukcesu.

Faza Play-in i play-off kwalifikacji odbędzie się w dniach 20-23 listopada. Cztery najlepsze drużyny awansują na turniej główny First Strike. Przypomnijmy, że udział w nim zapewnili sobie już: G2, Liquid, FPX oraz SUMN FC.