Kwalifikacje do Valorant Champions Tour Stage 3: Challengers 1 dobiegają końca. Przed nami ostatnie spotkania – na razie najlepiej z Polaków poradzili sobie zeek i starxo.

Ostatni dzień czerwca to koniec otwartych kwalifikacji i rozpoczęcie zamkniętego etapu. Do niego zakwalifikowali się gracze Rix.GG Thunder z Mickebwoyem na pokładzie, którzy jednocześnie wyrzucili Giants Gaming – z MOLSIM w składzie. Ciekawie wyglądał przede wszystkim pojedynek na drugiej mapie, gdzie obaj Polacy byli najlepszymi graczami swoich zespołów.

Rix o wiele gorzej poradziło się w zamkniętych kwalifikacjach, gdzie europejski skład spotkał się w pierwszej rundzie z Teamem BDS. Francuzi rozbili Błyskawice 2:0, wygrywając pewnie obie mapy. Tym samym Rix.GG trafiło do drabinki przegranych, gdzie zmierzy się dziś o 21:00 z BIG. W razie zwycięstwa Mickebwoy i spółka zagrają jutro w drugiej rundzie – przeciwnik nie jest na razie znany.

O wiele lepsze informacje mamy na temat zeeka i starxo. Zespół Polaków, czyli Acend, wygrał 2:0 z BIG, najpierw na Bindzie wynikiem 13:8, a następnie na Breeze 13:6. W rezultacie europejski kolektyw zagra dziś o awans do Challengers 1. Rywalem zeeka i spółki będzie Team BDS – spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja odbędzie się na kanale Krystiana „terp” Terpińskiego.