Sukces jest już na wyciągnięcie ręki. Acend musi dziś wygrać z FunPlus Phoenix, by zapewnić sobie bilet na EMEA Challengers Playoffs.

  • European Union FunPlus Phoenix – European Union Acend

To najważniejszy mecz polskich graczy od czasu finału Masters 1, kiedy to starxo i ekipa zostali mistrzami Europy. Teraz ta sama drużyna, dodatkowo z zeekiem w swoich szeregach, ma szansę na inny sukces – awans do EMEA Challengers Playoffs. Jest to przedsionek turnieju Masters: Berlin, który będzie zwieńczeniem 3. fazy Valorant Champions Tour. Na turniej regionalny EMEA pojedzie łącznie sześć drużyn z Europy, by zmierzyć się z rywalami z Turcji i regionu CIS.

Acend, by zakwalifikować się na ten turniej, musi dziś wygrać z FPX. Dzięki temu ekipa Polaków awansuje do finału górnej drabinki Challengers 1, co daje już slota na EMEA. Skomplikowane? Nie do końca – wystarczy wygrać jeden mecz, to jest jedyne zadanie Acend.

Ich dzisiejszy rywal to FPX. Feniksy udowodniły swoją wartość w poprzedniej rundzie, gdzie rozbiły nowy skład G2 Esports 2:0. Co ciekawe, ekipa AGNE1A jest jedną z nielicznych, która w ostatnich miesiącach nie skorzystała z szufli i nie zmieniła żadnego gracza. Z zespołu odszedł tylko trener – Johnta – ale zawodnicy zostali ci sami. Jak widać, była to dobra decyzja włodarzy organizacji, bo skłąd prezentuje się nadal świetnie i będzie dzisiaj godnym rywalem dla Acend.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. O tej samej porze obejrzymy dziś mecz pomiędzy Fnatic i Guild Esports – zwycięzca tej pary zagra w finale górnej drabinki z kimś z pary Acend/FPX. Jeśli jednak Polacy przegrają, to jeszcze dziś zmierzą się w dolnej drabince z Teamem Liquid. To spotkanie zaplanowano na godzinę 20:00.