Stało się, Polska Liga Esportwa Valorant Nations Circuit wystartowała. Debiutancki sezon zainaugurowały Illuminar Gaming i MAD DOG'S PACT.

PLE.GG to największe rozgrywki Valoranta, jakie zostały zorganizowane w Polsce. Turniej rozpoczął się 17 kwietnia i potrwa do czerwca, na który to miesiąc zaplanowano finały. Na razie jednak co tydzień będziemy śledzić zmagania ośmiu drużyn w fazie grupowej – w każdy weekend odbędzie się pięć spotkań.

W debiutancką sobotę obejrzeliśmy dwa mecze, a turniej otworzyły dwie polskie formacje, czyli Illuminar i MAD DOG'S PACT. Obie drużyny mierzyły się ze sobą zaledwie kilkadziesiąt godzin temu w rozgrywkach beloud Cup, wówczas górą było Illuminar. Na PLE.GG obejrzeliśmy jednak kompletnie inne spotkanie i to MAD DOG'S PACT zanotowało zwycięstwo 2:0. Vilczek i spółka na Ascencie mieli jeszcze problemy, wygrywając 13:9, ale na Bindzie pokazali już miażdżącą przewagę, wygrywając 13:3. Takie wyniki tylko pokazują, jak polska scena jest obecnie wyrównana – tutaj nie mamy jednoznacznego lidera i takie wyniki różnorodne wyniki mogą się powtarzać. PACT tym samym objęło prowadzenie w tabeli.

W drugim meczu obejrzeliśmy pierwszy mecz XPG Invicty, barwy której reprezentują gracze znani z występowania dotychczas pod nazwą KLĄTWA. Nie był to jednak udany debiut w nowej organizacji. Polacy przegrali z Teamem Sampi 1:2. Szkoda tej porażki, bo pierwsza mapa kompletnie tego nie zapowiadała – na Splicie gracze znad Wisły wygrali aż 13:2! Później obejrzeliśmy istny maraton na Iceboxie, na którym rozegrano łącznie aż 40 rund – finalnie ten morderczy pojedynek wygrali gracze Sampi 21:19. Na Ascencie rywalizacja nie była już tak zacięta. Czesi doskonale rozpoczęli – od wyniku 10:1 – i zakończyli szybko mecz rezultatem 13:6. Tak oto dobiegł końca pierwszy dzień Polskiej Ligi Esportowej w Valorancie.

Komplet wyników PLE.GG:

  • Illuminar 0:2 MAD DOG'S PACT
  • XPG Invicta 1:2 Team Sampi