Kobieca scena VALORANTA z każdym dniem rozrasta się coraz bardziej. XSET to kolejna organizacja, która zdecydowała się zakontraktować żeński skład w produkcji Riotu.

Riot Games już zapowiedziało, że będzie mocno stawiać na rozwój kobiecej sceny VALORANTA. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba organizacji decyduje się przyjąć w swoje szeregi żeński skład. Teraz taką decyzję podjęło XSET.

Organizacje  bardzo dobrze możemy kojarzyć ze sceny Counter-Strike’a. W jej szeregach grały takie zawodniczki jak np. juliano czy zAAz. To wciąż jedyny kobiecy zespół, któremu udało się wygrać chociaż jedną mapę przeciwko męskiej drużynie w turnieju na HLTV. XSET w kwietniu tego roku zdołało pokonać Lemondogs na Trainie. Barwy szwedzkiego zespołu reprezentował wówczas, chociażby twist, MODDII czy były zwycięzca Majora – znajder. Ostatecznie kobieca formacja i tak uległa Szwedom 1 do 2, ale z pewnością mimo to sporą zyskała w oczach całej społeczności.

Jakiś czas temu XSET postanowiło zakończyć współpracę ze swoim składem CS:GO. Większość dziewczyn przerzuciła się na VALORANTA. Nic więc dziwnego, że organizacja postanowiła wkroczyć na właśnie tę scenę.  Co prawda żadna z tamtych zawodniczek nie zasiliła szeregów nowego zespołu amerykańskiego klubu esportowego w FPS-ie Riot Games, ale i tak nie musimy długo szukać, aby znaleźć w nim nick związany ze środowiskiem Counter-Strike’a. W drużynie znalazła się np. artStar, która w przeszłości reprezentowała barwy Dignitas.

Pełny skład XSET Female:

  • Ariane „ARIANARCHIST” Lafrenière
  • Carolyn „artStar” Noquez
  • Maryna „maryna” Semyaniv
  • Katherine „starriebun” So
  • Elena „Ellie” Garland
  • Daniel „Ducky” Duong (trener)