XSET wygrywa lanowy turniej VALORANTA w Philadelphii. W finale Nerd Street Gamers: Summer Championship ekipa zeekena pokonała Cloud9 Academy.

Jeżeli scena esportowa VALORANTA chce rozwijać się w jeszcze szybszym tempie, potrzebuje z pewnością uporządkowanego podwórka tier2. W jej budowie pomagają takie rozgrywki, jak Nerd Street Gamers: Summer Championship. W zeszły weekend w Philadelphia odbył się lanowy turniej, w którym wzięły udział dobrze nam znane drużyny m.in. Complexity, Cloud9 Academy czy XSET, które okazało się triumfatorem rozgrywek.

Przez cały turniej XSET ani razu nie zaznało smaku porażki. W fazie grupowej podopieczni SyykoNTA zanotowali dwa zwycięstwa, tracąc tylko jedną mapę. W półfinale zespół BcJ bez żadnych problemów rozgromił Oxygen Academy, oddając swoim przeciwnikom jedynie pięć rund na dwóch mapach. Nieco mniej bolesną porażkę zawodnicy XSET zafundowali w wielkim finale Cloud9 Academy.

United States XSET 2:0 Cloud9 Academy United States

  • Split – 13:5
  • Haven – 14:12

W wielkim finale także nie było wątpliwości, komu należy się zwycięstwo w turnieju. XSET już na pierwszej mapie zmiażdżyło wręcz swoich rywali na Splicie, by jednak następnie sporo natrudzić się na Havenie. Na drugiej mapie amerykański zespół z Brytyjczykiem w składzie odniósł zwycięstwo dopiero po dogrywce, wygrywając 14 do 12, a zarazem 2 do 0 w całej serii.