THOSE GUYS w miniony weekend wzbogaciło się o 10.000 złotych wygrywając Valorant Crunchips Cup po czym… drużyna się rozpadła.

Wczoraj wieczorem rozegrano finał turnieju Valorant Crunchips Cup, turnieju z pulą nagród 17.500 złotych. Na serwerze zobaczyliśmy THOSE GUYS oraz hajty – pierwsi pokonali w półfinale Dambis Esport, zaś ci drudzy wyeliminowali Fordon Boars, czyli drużynę izaka i spółki. Mecz okazał się dość wyrównany, lecz ostatecznie lepszą drużyną okazała się ekipa starka, która zwyciężyła wynikiem 3:1.

Można by pomyśleć, że taki sukces uskrzydli THOSE GUYS, które będzie chciało pójść po kolejne zwycięstwa. Stało się jednak coś zupełnie innego, wszak zgodnie z ogłoszeniem w zespole dojdzie do sporych zmian. Od składu odsunięto aż trzech zawodników – Krzysztofa „starka” Lewandrowskiego, Michał „RETO” Silski oraz Kamil „JotKa” Dziekoński. Powód? Jak podał Aleksander „zeek” Zygmunt winowajcą jest różnica charakterów.

THOSE GUYS, oprócz wspomnianego wcześniej Valorant Crunchips Cup, wygrało jeszcze turniej x-kom AGO Cup 2, Polish Esport Cup i Valorant Challenge. Z pewnością mógł być to jeden z najlepszych składów polskiego podwórka, lecz zawodnicy chcą mierzyć wyżej i zadecydowali o wspólnym rozstaniu o czym świadczą słowa RETO:

Nie graliśmy ze sobą już od dłuższego czasu, to był nasz ostatni turniej, fajnie, że z pozytywnym wynikiem. Nasze ambicje nie kończą się na dominacji Polskiej Sceny a zbyt bardzo różnimy się charakterami. Zobaczymy co dalej, może trzeba będzie się rozglądać za EU teamem, polskie cupy jakimiś mixami dalej będa grane.

Aleksander „zeek” Zygmunt zapowiedział, że wraz z Patrykiem „Starxo” Kopczynskim złożą nową drużynę. Przyszłość pozostałych zawodników póki co nie jest znana.