Illuminar, PACT, a może XPG Invicta? Żadna z tych drużyn! 4. edycję beloud Cup wygrali bowiem gracze yazdy, inkasując tym samym 6 tysięcy złotych.

4. edycja beloud Cup miała rekordową pulę nagród – została ona podwojona, wynosiła już 8 tysięcy złotych, z czego 2. miejsce otrzymywało 2 tysiące. Była to nowość, bowiem dotychczas zwycięzca brał całą nagrodę dla siebie. Tytułu bronili gracze Illuminar Gaming, którzy trzecią edycję wygrali jeszcze jako Chakalaka.

iHG dotarło do finału turnieju, pokonując w półfinałach MAD DOG'S PACT. Yazda zaś na tym etapie wyeliminowała Tempo, a wcześniej również mocny skład – hajty. Finał zapowiadał się więc bardzo ciekawie.

Finałowe spotkanie było bardzo wymagające dla graczy obu drużyn – trwało bowiem prawie 3 godziny, nie wliczając w to przerw między mapami! Pierwsza lokalizacja, czyli Haven, wymagała dogrywki, byśmy poznali zwycięzcę. Zostało nim Illuminar, które wykonało świetny come-back z wyniku 3-9.

Na drugiej mapie – Splicie – yazda zrewanżowała się rywalom, ponownie grając fenomenalną pierwszą połowę, ale tym razem nie roztrwoniła swojej przewagi w drugiej części spotkania. Zespół pokonał Illuminar ostatecznie 13:8 i wyrównał stan spotkania.

Rywalizacja przeniosła się na Ascent, gdzie yazda ponownie udzieliła rywalom lekcji solidnego Valoranta, mimo że pierwsza połowa wcale nam tego nie zapowiadała. Dopiero po zmianie stron obejrzeliśmy czystą magię i perfekcyjną grę ze strony NOKOCU i spółki – zespół wygrał 7/7 rund i wygrał ostatecznie 13:6, wychodząc na prowadzenie w mapach.

Decydującą grę obejrzeliśmy na Iceboxie – najdłuższym ze wszystkich lokacji. Tym razem to Illuminar uciekło rywalom w pierwszej połowie, a yazda mimo to zdołała dogonić przeciwnika i doprowadzić do dogrywki. Ta była bardzo zażarta i trwała nieprzeciętnie długo. Ostatecznie to jednak yazda wygrała 18:16, sięgając tym samym po tytuł zwycięzcy 4. edycji beloud Cup. To pierwsza wygrana tej drużyny w owych rozgrywkach. Dotychczas dwie wygrane zgarnęli gracze Pit Stopu (obecnie PACT) i jednokrotnie triumfowała Chakalaka (obecnie Illuminar). Pora więc na całkiem nowego triumfatora!