W plikach gry VALORANT odkryto nową mapę – Ascent. Jest to najprawdopodobniej czwarta lokacja w grze, która będzie wzorowana na włoskim mieście Wenecja.

Beta VALORANT bije wszelkie rekordy popularności. Grę cały czas ogląda około milion widzów na Twitchu, wiele ludzi czeka na drop klucza dostępu jak na pierwszą gwiazdkę. W wersji beta otrzymaliśmy dostęp do trzech map. Są to:

  • Haven
  • Bind
  • Split

Riot jednak potwierdził, że wkrótce udostępni czwartą mapę. Tę zdążyli już odkopać użytkownicy Reddita, a konkretnie „UlfricTheThird”, który poszperał w plikach gry. Userowi udało się znaleźć kilka tekstur, które wyglądają jak z żywca wyjęte z Włoszech. Na obrazkach widzimy nawet napisy po włosku. Ponadto mamy tekstury gondoli (5.), która sugeruje Wenecję, jako nową lokację w VALORANT.

Użytkownikowi udało się również dotrzeć do wyglądu mapy na radarze. Ma ona wyglądać tak:

Na koniec, to już czysta spekulacja. Czy kojarzycie ten obrazek?

Valorant: Ascent, the new leaked map inspired by Venice |

Jest to kadr, który Riot upublicznił 2 marca, ogłaszając jednocześnie swoją nową produkcję – VALORANT. Na razie na żadnej z map nie widzieliśmy tej scenerii. Obrazek z kolei sugeruje, że to Wenecja, która w końcu składa się niemal w całości właśnie z mostów i kanałów. Czy włoskie miasto na wodzie będzie czwartą lokalizacją w grze? Wszystko na to wskazuje, ale na oficjalne potwierdzenie będziemy musieli jeszcze poczekać.