Pora na rozpoczęcie długo wyczekiwanego turnieju – First Strike: Europe! Historyczna pula nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów, a także obecność najlepszych drużyn kontynentu czynią te rozgrywki najważniejszymi, jakie do tej pory zorganizowano w Valorancie.

First Strike: Europe to turniej, w którym nie ma miejsca na pomyłki. System play-offów przypomina piłkarskie EURO – osiem drużyn przystępuje do ćwierćfinału, a porażka oznacza odpadnięcie z rozgrywek.

Turniej otwiera dwóch pretendentów do bycia najlepszą drużyną w Europie – Liquid i Heretics. Obie ekipy mogą pochwalić się bardzo dobrą formą w ostatnich tygodniach, oba zespoły znajdują się jednak na dwóch różnych biegunach pod względem spełnienia oczekiwań. Liquid miało bardzo dobry start w Valorancie, a po pozyskaniu ScreaMa wydawało się, że potencjał tej mieszanki wybuchnie. Tak się jednak nie stało, a oczekiwania względem Liquid malały z miesiąca na miesiąc. Obecnie w Europie jest kilka rosterów, które stawia się nad Belgiem i Brytyjczykami. Heretics zaś to harmonijnie rozwijająca się ekipa. First Strike będzie dla nich pierwszym tak dużym turniejem, na którym mogą realnie rywalizować o najwyższe trofea. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

Wieczorem zaś mecz, na który wszyscy czekamy – G2 kontra Orgless. Może rywal nie powala na kolana, ale zawsze dobrze jest zobaczyć w akcji Patitka i spółkę. Najlepsza drużyna świata ma kolejną okazję do potwierdzenia swojej dominacji. Przypomnijmy, że skład Polaka wygrał dotychczas wszystkie turnieje, w jakich wziął udział. G2 oczywiście jest niepodważalnym faworytem First Strike, jednak niska aktywność zespołu może zasiać ziarnko niepewności. Orgless to z kolei ekipa Happy'ego i hoody'ego, do niedawna znana jako Prodigy. Nie jest to ścisła czołówka kontynentu, ale na pewno zespół w najlepszej formie może napsuć trochę krwi rywalom. Niemniej jednak inny wynik niż pewne zwycięstwo G2 będzie odebrany za dużą niespodziankę.

Harmonogram spotkań na dziś:

16:30 United Kingdom Liquid – European Union Heretics

19:00 European Union G2 – European Union Orgless

Wszystkie spotkania obejrzycie na kanale Valorant Europe.