Polskie derby w VRL East: Surge szczęśliwe dla NOM Esports i TENSTAR. Po piątym tygodniu rozgrywek aż trzy nadwiślańskie drużyny zajmują miejsce promowane awansem do fazy play-off.

Piąty tydzień rozgrywek VRL East: Surge kończyliśmy dwoma derbowymi pojedynkami. W jednym z nich TENSTAR podejmowało pozostające na szczycie tabeli Zero Tenacity, a w drugim zaś Anonymo Mentos stanęło naprzeciw NOM Esports, którego szyld reprezentuje trójka naszych rodaków. W obu tych spotkaniach niespodziewanie górą okazali się być underdodzy.

Na szczególne uznanie zasługuje dzisiejsza postawa TENSTAR. Podopieczni krytyqa jeszcze ostatnio ocierali się o dno tabeli, a dziś awansowali na pozycję wicelidera. To za sprawą wysokiego zwycięstwa polskiego zespołu z ich rodakami z Zero Tenacity, a zarazem liderami VRL East: Surge. Czwartkowych wieczór był zdecydowanie szczęśliwszy dla ekipy kacpiego. To właśnie ona przewodziła w spotkaniu i zasłużenie wygrała 13 do 6. Mimo to Kenowi i spółka w dalszej chwili pozostają na szczycie tabeli rozgrywek.

Fatalną passę pięciu porażek z rzędu w lidze w końcu przełamać udało się NOM Esports. Zespół trójki Polaków drugi raz w tym Stage’u pokonał Anonymo Mentos. Do wyłonienia zwycięstwa tym razem potrzebna była jednak aż dogrywka. Mimo że  polsko-europejski zespół zajmuje w tej chwili przedostatnią pozycję w lidze, to  jego strata do top4 odnosi się jedynie do bilansu rundowego.

  • Poland Anonymo Mentos 12:14 NOM Esports European Union
  • Poland TENSTAR 13:6 Zero Tenacity Poland