W najbliższej aktualizacji VALORANTA możemy się spodziewać przede wszystkim sporych wzmocnień dla Viper, która uznawana jest obecnie za najsłabszą postać w grze.

Użyteczność Viper jest jednym z najczęściej powracających tematów wśród społeczności VALORANTA. Mistrzyni Trucizn w odpowiednich rękach może okazać się świetnym narzędziem do kontroli otoczenia, lecz obecnie mało kto decyduje się na jej wybór. Jednym z największych jej problemów jest „poświęcenie” jakiego musi dokonać używając swoich umiejętności – użyte raz, nie mogą zmienić położenia aż do końca następnej rundy. To powoduje, że Viper jest mało użyteczna w strategiach markowania wejść na dany obszar bombowy, lecz gdy się już na nim znajdzie, potrafi mocno utrudnić rotację.

Mimo że nie obecnie nie dysponujemy dokładnymi statystykami dotyczącymi stosunku wygranych poszczególnych agentów, w zamkniętej becie Viper uplasowała się na przedostatnim miejscu, posiadając zaledwie 45% zwyciężonych rund po stronie atakującej i tylko 50% wygranych potyczek po stronie broniącej, co było najgorszym wynikiem. Najprawdopodobniej wciąż wygląda podobnie, wszak Riot decyduje się na kolejne jej wzmocnienia.

Niestety wciąż nie dowiedzieliśmy się jakie zmiany dokładnie zostaną zaimplementowane w aktualizacji 1.04 VALORANT, lecz możemy być pewni jednego – zespół zajmujący się balansem rozgrywki gry uznał Viper za zbyt słabą.