Acend wczoraj zapewniło sobie miejsce w play-offach VCT Masters czasu do świętowania jednak nie ma, bo już dziś zespół Polaków powalczy o półfinał turnieju. Rywalem starxo i zeeka będzie 100 Thieves.

Horror mający szczęśliwe zakończenie, tak opisać można przygodę Acend w fazie grupowej VCT Masters. Zespół Polaków był jedną mapę od odpadnięcia z turnieju, ale w najważniejszym momencie potrafił się zmotywować i wyszarpać awans do ćwierćfinału. Podobnie jak kilka dni temu ekipa zeeka pokonała SuperMassive Blaze, wykopując tym samym Turków z turnieju.

Czasu na świętowanie, ani na odpoczynek jednak nie ma. Acend już dziś rozpocznie zmagania w play-offach VCT Masters. Ich rywalem będzie na pakowe gwiazdami 100 Thieves. W składzie amerykańskiej organizacji występują tacy zawodnicy, jak Hiko, nitrO, czy Ethan, czyli niegdyś jedni z najlepszych zawodników Counter-Strike’a. Zespół Polaków czeka więc naprawdę ciężkie zadanie.  Delikatnym faworytem wydają się tu być przeciwnicy zeeka i starxo, którzy w Berlinie nie przegrali jeszcze meczu. Ci jednak także potrafią być nieprzewidywalni.

W innych meczach ćwierćfinałowych Vision Strikes  podejmie Gambit, G2 KRU Esports, a Envy zmierzy się z Sentinels. To właśnie to ostatnie starcie elektryzuje esportową społeczność VALORANTA. TenZ i spółka, którzy bronią tytułu mistrzowskiego, raczej nie wyobrażają sobie odpadnięcia z turnieju na tak wczesnym etapie. Ostatnie mecze obrońców tytułu pokazują jednak, że wcale nie są oni nie do pokonania i wszystko może się zdarzyć.

  • 13:00 – Gambit vs Vision Strikers
  • 16:00 –G2 vs KRU ESports
  • 19:00 – 100 Thieves vs Acend
  • 22:00 – Envy vs Sentinels