Poznaliśmy wszystkich półfinalistów VCT Masters Berlin. Na etapie ćwierćfinału z turniejem sensacyjnie pożegnali się obrońcy tytułu, czyli Sentinels.

Play-offy VCT Masters inaugurowało nam Gambit i Vision Strikers. To właśnie ci drudzy, którzy kilka dni temu nie dali specjalnych szans Acend, wydawali się faworytem w tym starciu. Koreańczycy rozpoczęli spotkanie jednak fatalnie i na pierwszej mapie wygrali tylko dwie rundy, szybko rehabilitując się na Splitcie, gdzie doprowadzili do remisu. Ostatecznie byliśmy świadkami niemałej niespodzianki, bo Rosjanom ponownie udało zaskoczyć się podopiecznych termina i zapewnili sobie bilet do półfinału turnieju.

Jako drudzy na scenę weszli przedstawiciele G2 i KRU Esports. Dla G2 było to niesamowicie ważne spotkanie z dwóch powodów – po pierwsze mogli uwodnić, że mimo fatalnego występu na VCT Stage 2  nadal są naprawdę silnym zespołem, a po drugie już dziś mogli zapewnić sobie awans na mistrzostwa świata. Samuraje nie zmarnowały tej szansy i ograły 0 do 2 Mazina i spółkę.

O 19:15 rozpoczął się pojedynek, na który czekała cała polska społeczność VALORANTA. Acend rozpoczęło bój o półfinał z 100 Thieves. Spotkanie układało się świetnie dla drużyny Polaków. Ci wyszli na prowadzenie po świetnej grze na Ascentcie. Niestety mapa numer dwa nie poszła po myśli ekipy starxo, która z Havena schodziła pokonana. Zwycięstwo na trzeciej mapie Europejczycy mieli na wyciągnięcie ręki, ale ci stracili 5-punktowe prowadzenie i niestety musieli uznać wyższość drużyny zza oceanu.

Na koniec dnia czekały nas amerykańskie derby. Envy miało zamiar poskromić obecnego mistrza, czyli Sentinels. Ekipa FNSa po dogrywce wysunęła się na prowadzenie, a na drugiej mapie dopełniła dzieła zniszczenia i tym samym wyrzuciła TenZa i spółkę z turnieju.

Już w niedzielę poznamy więc nowego mistrza. Najpierw czekają nas jednak starcia, które wyłonią nam finalistów. G2 Esports w półfinale podejmie Gambit, natomiast Envy ponownie stoczy bój z amerykańską ekipą, ale tym razem z 100 Thieves.

  • 18:00 – Gambit vs G2
  • 21:00 – Envy vs Sentinels