Świętowanie niestety musimy odłożyć na później. Acend zeeka i starxo uległo Vision Strikers w meczu zwycięzców grupy A i tym samym to właśnie Koreańczycy zagwarantowali sobie miejsce w play-offach turnieju.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Polaków. Vision Strikers zdecydowało się na skrót bombsite’u B, co zaskoczyło Acend. Tym udało się jeszcze podłożyć spike’a, ale starxo w sytuacji 1vs4 był bez żadnych szans. Zwycięstwo eco była zwykłą formalnością dla Koreańczyków i tym samym prowadzili oni już 2 do 0. Następnie obie drużyny prowadziły otwartą wymianę ciosów, ale to właśnie ekipa staxa odskoczyła formacji zeeka i po pierwszej połowie prowadziła 8 do 4. W drugiej pistoletówce BONECOLD popisał się dwoma świetnymi one tapami, które przełożyły się na zwycięstwo. Zawodnicy Vision nie odpuszczali jednak i to oni pewnie pędzili po zwycięstwo na Havenie. Dzieła zniszczenia dopełnili w rundzie 20.

Po przerwie nie zobaczyliśmy dużo lepszej gry ze strony Acend. Sytuacja na Iceboxie robiła się na tyle zła, że Vision Strikes prowadziło w pewnym momencie już 5 do 0. Wtedy starxo i spółka zaczęli się budzić. Odbili bombsite w sytuacji 4vs4 i zdobyli pierwszą rundę na mapie numer dwa. Pierwszą połowę drużyna naszych rodaków kończyła, tracąc do Koreańczyków tylko dwa oczka. Strata powiększyła się po pistoletówce, która niestety nie poszła po myśli Acend.  Ostatecznie europejski zespół musiał uznać wyższość azjatyckiej ekipy, która zagwarantowała sobie tym samym awans do play-offów VCT Masters, gdzie będą oczekiwać na swojego rywala.

European Union Acend 0:2 Vision Strikers Korea, Republic of

  • Haven – 7:13
  • Icebox – 9:13

Acend o miejsce w fazie play-off będzie musiało powalczyć z SuperMassive Blaze bądź Paper Rex. Tych pierwszych drużynie Polaków udało się już raz pokonać. W meczu otwarcia w Berlinie. zeeka i spółkę czekają teraz dwa dni odpoczynku, które muszą wykorzystać w jak najlepszy sposób, aby do spotkania numer trzy przystąpić w jak najlepszej formie.