OpTic jest o krok od awansu do finału VCT Masters. Ekipa FNSA pokonała faworyzowane DRX i może w spokoju oczekiwać na zwycięzcę spotkania G2-LOUD.

Sam mecz nie zaczął się dla OpTic jednak przyjemnie. Po pierwszej mapie bliżej zwycięstwa byli Koreańczycy. DRX doskonale przygotowało się pod amerykański zespół na Ascencie, dzięki czemu mogło zacząć powoli myśleć o awansie do finału drabinki wygranych i ewentualnej potyczce z LOUD bądź G2.

OpTic wiedząc, ze nie może pozwolić już sobie na błędy w dzisiejszym spotkaniu, szybko odpowiedziało swoim rywalom na Iceboxie. Mimo że był to wybór graczy DRX to zdecydowanie lepiej na tejże właśnie mapie prezentowali się gracze amerykańskiej formacji. Zesół Victora za sprawą  także jego dobrej formy indywidualnej zdołał doprowadzić do potyczki na mapie numer trzy, którą był Split.

Na Splicie mecz pomiędzy OpTic a DRX przypominał walkę bokserską. Stale oglądaliśmy prawdziwą wymianę ciosów, która doprowadziła nas do dogrywki. W tej lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący amerykańską organizację, pokonując ostatecznie Koreańczyków na trzeciej mapie wynikiem 15 do 13.

Korea, Republic of DRX 1:2 OpTic United States

  • Ascent – 13:8
  • Icebox – 10:16
  • Split – 13:15

O awans do wielkiego finału VCT Masters OpTic powalczy ze zwycięzcą pojedynku LOUD bądź G2. DRX w najbliższym spotkaniu zmierzy się natomiast z ZETA DIVISION w drugiej rundzie drabinki przegranych.