Wczorajsze mecze w Berlinie na VCT Masters nie należały do najbardziej emocjonujących. Faworyci nie zawiedli i dopisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo w grupie. Dziś czekają nas jednak pierwsze hitowe starcia. Do gry wkracza także Sentinels.

Poznaliśmy kolejnego rywala Acend

Acend poznało swojego rywala, z którym stoczą bój o awans do play-offów VCT Masters. Zespół Polaków powalczy z koreańskim Vision Strikes, które wczoraj pokonało Paper Rex. Formacja zeeka i starxo wyrasta w tym meczu na faworyta i raczej sporym zaskoczeniem byłoby, gdyby ci o miejsce w głównej fazie turnieju musieli zawalczyć w spotkaniu grupowym numer trzy.

Wczoraj byliśmy także świadkami najbardziej jednostronnego spotkania jak dotąd na turnieju. Crazy Raccoon dwukrotnie uległo Gambit Esports 16 do 1 na Blindzie i Iceboxie. Japończycy to zdecydowanie jedna z najsłabszych ekip na VCT Masters i do Berlina przylecieli, raczej mając na celu przyjąć jak najniższy wymiar kary od swoich grupowych rywali.

Dzień kończyliśmy brazylijsko-amerykańskim starciem. Envy podejmowało Keyd Stars, któremu społeczność także nie dawała specjalnych szans w tym spotkaniu. Brazylijczycy potrafili się jednak postawić  swoim rywalom i na pierwszej mapie mieliśmy okazje obejrzeć dogrywkę, z której ostatecznie zwycięsko wyszła ekipa FNS-a. Bind nie przyniósł nam już tyle emocji i podopiecznym Mikesa udało się zamknąć spotkanie po dwóch grach.

Czas na pierwsze rozstrzygnięcia

Trzeci dzień zmagań w Berlinie zainauguruje nam KRU Esports i ZETA DIVISION. Lekkim faworytem w tym pojedynku wydają się być ci pierwsi. Zawodnicy grający dla organizacji Serigo Aguero mają już nawet zapewnione miejsce na mistrzostwach świata. Następnie swoje pierwsze spotkanie na turnieju rozegrają faworyci do ostatecznego triumfu – Sentinels. Pierwszym rywalem zespołu TenZa będzie G2, które dwa dni temu pokonało F4Q. Wieczorem poznamy natomiast pierwszą drużynę, która awansuje do play-offów VCT Masters. W meczu zwycięzców grupy C Gambit podejmie 100 Thieves.

  • 15:00 – KRU Esports vs ZETA DIVISOIN
  • 18:00 – Sentinels vs G2 Esports
  • 21:00 – 100 Thieves vs Gambit