Acend nie mogło sobie wymarzyć lepszego startu na finałach VCT Masters 2021. Zespół starxo i zeeka rozpoczyna turniej od zwycięstwa z SuperMassive Blaze.

O godzinie 15:00 cała esportowa społeczność VALORANTA patrzyła na zeeka i jego Acend, które inaugurowało LAN-owe finały  VCT Masters w Berlinie. Rozgrywki odbywają się na arenie Verti Music Hall, gdzie dwa lata temu mogliśmy fascynować się Majorem w CS:GO.

Najważniejszy turniej w karierze

Na start finałów VALORANT Championship Series 2021 Acend podejmowało SuperMassive Blaze. Formacja Polaków wcale nie była zdecydowanym faworytem w tym meczu. Gdy ostatnio dwie wspomniane drużyny stanęły przeciwko sobie na serwerze, to właśnie Turcy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Tym razem stawka była jednak kompletnie inna. Drużyny walczą o awans na pierwsze w historii mistrzostwa świata, a także 225 tysięcy dolarów. Przed startem turnieju zeek był niesamowicie zmotywowany. Polak przyznał, że to jego najważniejszy turniej w życiu.

Pierwszą mapą, jaką było nam dane zobaczyć w Berlinie był Bind. Początek spotkania? Wymarzony! Europejski zespół prowadził po pierwszej połowie aż 10 do 2. Do wygrania pierwszej gry ekipie starxo brakowało już tylko trzech punktów. Wszystko układało się fantastycznie dla naszych rodaków. W drugiej połowie ich przeciwnikom udało się zdobyć tylko dwie rundy, co oznaczało, że na tablicy wyników widniał rezultat 1 do 0 dla Acend.

Mapa numer dwa była już bardziej wyrównana. Ciosy dochodziły z obu stron. Na samym początku drużyny wymieniały się prowadzeniem. Ostatecznie mentalność zwycięzców pokazała właśnie formacja zeeka i starxo. Ta w decydującym momencie meczu potrafiła wziąć sprawy w swoje ręce, uciec rywalom i zamknąć spotkanie. Zawodnicy Acend byli w tak świetnych nastrojach, że podczas jednej z przerw taktycznych postanowili dać nawet popis swoim zdolnościom muzycznym.

Jak na razie nie wiemy z kim zeek i starxo stoczą bój o awans do play-offów VCT Masters. Drugie spotkanie w ramach grupy A odbędzie się jutro. Paper Rex podejmie w nim koreańskie Vision Strikers.