Fnatic ogrywa G2 na zakończenie fazy grupowej VCT Challengers Stage 2. BBL zagrało dla M3 Champions i pokonało BIG.

Zacznijmy może od spotkania, które dziś miało większe znacznie w perspektywie fazy pucharowej Champions Tour Challengers.  Przed ostatnim grupowym starciem M3 Champions (Gambit) musiało drżeć o awans do play-offów. Na dodatek ekipa d3ffo nie mogła zrobić już nic, by sobie pomóc. Wszystkie nadzieje Rosjanie pokładać mogli jedynie w zawodnikach BBL, które podejmowało BIG. W przypadku zwycięstwa Berlin International Gaming to właśnie niemiecka formacja kosztem zespołu ze Wschodu awansowałaby do kolejnej rundy turnieju.

BIG nie wykorzystało swojej wielkiej szansy. Niemiecki zespół rozegrał wyjątkowo słabe spotkanie i uległ tureckiej formacji wynikiem 0 do 2, kończąc fazę grupową z bilansem 1-4. Wicemistrzowie świata uniknęli więc cudem eliminacji z turnieju i zagrają w fazie pucharowej VCT Challengers Stage 2.

  • Turkey BBL 2:0 BIG Germany

Na zakończenie fazy grupowej VCT Challengers i zarazem pożegnanie z turniejem w swoim wykonaniu G2 podejmowało Fnatic. Spotkanie tych dwóch gigantów w niezależnie jakiej produkcji zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było i w tym przypadku. Zawodnicy obu drużyn dali nam świetne trzymapowe show. Ostatecznie ze zwycięstwo cieszyć mogła się jednak ekipa Boastera, który awansowała tym samym do play-offów rozgrywek z bilansem 5-0, tracąc przez ten okres jedynie dwie mapy.

  • European Union Fnatic 2:0 G2 European Union