VALORANT co czwartek przedstawia nam nowego bohatera. Dzisiaj na tapetę wzięto Jett – koreańską nożowniczkę, która była bohaterką większości materiałów promocyjnych gry.

Dotychczas Riot przedstawił nam czterech agentów: Phoenixa z Wielkiej Brytanii, Vipera z USA, Sovę z Rosji oraz Sage z Korei Południowej. Pierwszy posługuje się charakterystycznymi kulami ognia, drugi tworzy chmury gazu, trzeci dzierży w rękach łuk, a czwarta m.in. wskrzesza współtowarzyszy.

Riot odsłonił nam kolejną swoją bohaterkę – jest nią Jett. Pochodzi z Korei Południowej i wszędzie spotkacie ją z charakterystycznymi nożami w dłoniach. Z pewnością kojarzycie widok, jak Jett rzuca swoimi nożami w wymierzonym kierunku, nagrania tej umiejętności były pierwszymi, które deweloper opublikował. Jett jest również bohaterką większości grafik promocyjnych gry. Wróćmy jednak do jej umiejętności:

  • Cloudburst – Rzuca chmurę, która zasłania pole widzenia, podobne właściwości co granat dymny.
  • Updraft – tworzy wiatr, dzięki któremu postać wzleci.
  • Tailwind – natychmiastowe doskoczenie na małą odległość.
  • Blade Storm – słynne noże, które widać na każdym trailerze gry. Zdobycie zabójstwa przywróci ci wszystkie noże. By zabić, wystarczy trafić w głowę.

Druga umiejętność jest również charakterystyczna. Z resztą, zobaczcie sami:

Białowłosa bohaterka jest jedną z najbardziej mobilnych agentów. Z pewnością będzie faworytką graczy, którzy kochają dynamiczną, szybką grę. Przypomnijmy, że już w 3 kwietnia o godzinie 19:00 ruszają streamy z VALORANT, dzięki którym możecie uzyskać dostęp do wersji beta. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Listę streamerów znajdziecie za to w tym miejscu.

VALORANT to najnowsza produkcja Riotu, premierę gry zapowiedziano na lato 2020. Jest to FPS z elementami taktyki, przez co ma stanowić bezpośrednie zagrożenie dla CS:GO.