Riot Games wie jak dbać o swoje produkcje. Amerykańskie studio zapowiedziało nowy interfejs użytkownika w VALORANT.

Patch 5.08 wprowadzi do VALORANTA wiele nowości. Będzie to początek trzeciego aktu w piątym sezonie gry, a na oficjalnych serwerach pojawi się pierwszy agent z Indii, czyli Harbor. Ale prawdopodobnie największą zmianą w produkcji będzie odświeżony interfejs użytkownika, który ma przygotować UI na dalszą rozbudowę w przyszłości.

Riot zapewnia, że wszystkie wprowadzane przez nich zmiany mają swój cel. Jak twierdzą, w nowej odsłonie interfejsu pojawią się elementy, które będą wykorzystane w przyszłości, choć wiele nowości zobaczymy od razu, a są nimi: ekran MVP, poczekalni, ładowania meczów oraz animacja znalezienia następnej potyczki. Oto jak o wszystkim mówi Riot – Na początku powołaliśmy specjalny zespół, który objął kierownictwo nad procesem tworzenia. Jego celem było połączenie działań zespołów ds. interfejsu użytkownika, UX, inżynierii technicznej i kontroli jakości, by ulepszyć klienta gry i przygotować go na przyszłe zmiany.

Oto jak to wszystko będzie wyglądać:Deweloperzy zapowiadają również kolejne, częstsze zmiany interfejsu w zakresie dynamicznych animacji oraz wizualnych detali – Wszystkie nowe elementy wprowadzane w tym roku będą opracowywane w ramach nowego stylu wizualnego, zostawiając przestrzeń na dopracowanie ich.