Jeszcze nie byliśmy świadkami finałów drugiej edycji Masters, a już poznaliśmy organizatorów trzeciej odsłony prestiżowego cyklu Valorant Champions Tour. Będzie nim Berlin, a sam turniej odbędzie się we wrześniu 2021 roku.

Światowe finały Masters pozostają w Europie – tak możemy określić informację, którą przekazał nam Riot Games. W maju bowiem zobaczymy pierwszy międzynarodowy LAN w Valorancie – odbędzie się on w stolicy Islandii, Reykjaviku. Na turnieju pojawią się najlepsze drużyny każdego regionu, dzięki czemu zobaczymy konfrontację najlepszych ekip z całego świata.

Riot opublikował jednak plany na kolejną, trzecią już edycję. Finały mają odbyć się już we wrześniu 2021, a dokładniej w dniach 9-19 tego miesiąca. Co więcej, turniej odbędzie się w stolicy Niemiec, Berlinie, który będzie gościł aż 16 zespołów z całego świata (na Islandii będzie to 10 składów). Podobnie jak do Masters Reykjavik i tutaj drużyny będą walczyły o gigantyczną pulę nagród, ale także o circuit points, które z kolei zadecydują o tym, kto zagra na Mistrzostwach Świata Valoranta – te z kolei zaplanowano na grudzień 2021 roku.

Regionalne turnieje kwalifikacyjne do Masters Berlin rozpoczną się już w czerwcu 2021 roku. Jak widać Riot Games ze swoim cyklem narzucił mordercze wręcz tempo, bowiem od niemal początku roku trwają rozgrywki związane z Valorant Champions Tour.