Do startu najważniejszego turnieju w historii Valoranta pozostało naprawdę niewiele. Ten rozpoczyna się dziś o 17:00 – Masters: Reykjavik możemy więc uznać za oficjalnie otwarte!

Długo, bo ponad rok czekaliśmy na ten moment. A może raczej momenty, bo przecież tak naprawdę aż trzy historie można zamknąć w jednym wydarzeniu, jakim jest Masters: Reykjavik. Po pierwsze, to pierwszy, tak duży turniej Valoranta, który stanowi zwieńczenie morderczej serii eliminacji, w której startowało setki, a być może tysiące zespołów. Ostatecznie wyłoniona została najlepsza dziesiątka. Drugim aspektem jest międzynarodowy charakter turnieju – dotychczas przez pandemię nieznany. COVID-19 spowodował również to, że nie oglądaliśmy dotychczas LAN-ów w Valorancie. To będzie pierwsza taka okazja.

Masters: Reykjavik to światowe finały drugiego sezonu Valorant Champions Tour, na którym pojawi się 10 najlepszych zespołów globu. Niektóre regiony, jak EMEA, Ameryka i Brazylia mają po dwóch przedstawicieli, reszta zaś po jednym. Tak oto nasz kontynent reprezentują Team Liquid i fnatic, czyli drużyny typowane na zwycięzców rozgrywek. Nie należy jednak zapominać o pretendentach z Ameryki, czyli Sentinels, które wygląda na najlepszą drużynę świata. Czy Amerykanom uda się potwierdzić tę tezę? O tym się dopiero przekonamy.

Format turnieju, trzeba przyznać, jest nieco dziwaczny. Dziesięć zespołów będzie bowiem rywalizowało w systemie drabinki podwójnej eliminacji. Górna jego część zaś zakłada swego rodzaju „rundę wstępną” zarezerwowaną dla czterech zespołów i drugą rundę, w której do rywalizacji dołącza sześć pozostałych drużyn.

Turniej odbędzie się w dniach 24 – 30 maja, pula nagród wynosi zabójcze 500 tysięcy dolarów. Tak oto prezentuje się harmonogram spotkań:

 • 24.05
  • 17:00 European Union Fnatic – Chile KRÜ Esports
  • 19:30 United States Version1 – Japan Crazy Raccoon
  • 22:00 Brazil Sharks Esports – Korea, Republic of NUTURN Gaming
 • 25.05
  • 17:00 Brazil Team Vikings – Thailand X10 Esports
  • 19:30 United Kingdom Team Liquid – United States Version1/Raccoon
  • 22:00 United States Sentinels – European Union Fnatic/KRÜ

Transmisja wszystkich spotkań odbędzie się na kanale Valoranta.