Za nami dwa turnieje kwalifikacyjne, dzięki którym poznaliśmy dwie finałowe ekipy turnieju Polish Open #FRAMESWINGAMES.

Turniej Polish Open #FRAMESWINGAMES to rozgrywki organizowane przez Aorus, NVIDIĘ oraz agencję gamingową Fantasyexpo. W puli nagród tych zawodów znalazło się $3000, a o te pieniądze powalczą cztery drużyny prowadzone przez influencerów (SAJA, Izaka, Lothara i Highstyleda) oraz cztery ekipy wyłonione z otwartych kwalifikacji. Wczoraj zakończyły się pierwsze dwie tury eliminacyjne.

W pierwszych kwalifikacjach najlepszą drużyną okazał się odświeżony skład Those Guys. Zespół niedawno zatryumfował w Crunchips Valorant Cup, lecz od razu po wygranym finale poinformowali, że przez różnice charakterów rozchodzą się pokojowych nastrojach, a pod tą nazwą zeek i starxo skompletują nową drużynę. Do wspomnianego duetu dołączył RETO, frz i Mickebwoy i już niedługo będą mieli szanse na pierwszy sukces.

Wśród uczestników drugich kwalifikacji znalazł się zespół Entropiq, w którym gra obecnie NEEX i Molsi. Polsko-rosyjska ekipa nie przebrnęła przez eliminacje, wszak w finale zobaczyliśmy składy ProjectD oraz ODCINKA. W meczu best-of-three wygraną zabezpieczyli sobie pyka, fs24, kaneki, ARCHY oraz MKjating.

Kolejne dwie tury kwalifikacyjne odbędą się w dniach 29 sierpnia i 30 sierpnia. Zapisów można dokonywać na stronie freeforall.gg/polishopen/. Finały zaplanowane są na dni 2-3 września i będzie można je oglądać na kanale twitch.tv/nvidiageforcepl.