THOSE GUYS jednak przegrywa w finałach. Polacy ulegli Entropiq 1:2 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Tym samym to ekipa NEEXA i MOLSIEGO zgarnęła główną nagrodę.

• Poland THOSE GUYS 1:2 European Union Entropiq (Ascent 12:14, Split 13:11, Bind 10:13)

Finałowe starcie rozpoczęło się na Ascent. Pierwsza połowa była idealną zapowiedzią tego spotkania – obie drużyny wymieniały się naprzemiennie ciosami, a żadna z nich nie potrafiła wyjść na bezpieczne prowadzenie. W rezultacie na półmetku oglądaliśmy wynik remisowy. W drugiej połowie zmieniły się tylko role zawodników, przebieg spotkania był taki sam. Wymiana cios za cios musiała skończyć się ponownie remisem, a w efekcie dogrywką. Ta jednak nie trwała już tak długo – Entropiq zagrało dwie bardzo dobre rundy i zakończyło mapę wynikiem 14:12. Genialne spotkanie miał za sobą NEEX – polski snajper zdobył aż 32 fragi i osiągnął 304 ACS. W obu tych statystykach nie miał sobie równych na serwerze. Za jego plecami w Entropiq znalazł się MOLSI, który również mógł być zadowolony ze swojego występu.

Rywalizacja przeniosła się na Split. Początek spotkania to pokaz siły Entropiq. Przewaga międzynarodowego kolektywu rosła w oczach, zatrzymując się ostatecznie na wyniku 9:3 do przerwy. Po zmianie stron oglądaliśmy jednak odmienione THOSE GUYS. Polacy ruszyli do heroicznego odrabiania strat. Margines błędu mieli niewielki, ale nawet i on nie był potrzebny, bowiem TH grało po prostu znakomicie. Efekt? Piękny come-back i zwycięstwo 13:11 na Splicie. Po stronie Entropiq wyraźnie było widać obniżkę formy polskiego duetu, który znalazł się na dnie tabeli.

Decydującą mapą był Bind. Tu powróciliśmy do wymiany ciosów, którą znaliśmy z pierwszej lokacji. Minimalną przewagą mogli cieszyć się gracze Entropiq, którzy dyktowali tempo. THOSE GUYS jednak za każdym razem zdołało dogonić rywala. Przełom nadszedł dopiero w drugiej połowie, kiedy to NEEX i spółka wygrali 15. rundę. Entropiq w kilka kolejnych minut wyszło na prowadzenie 12:8 i przymierzało się do wymierzenia ostatecznego ciosu. THOSE GUYS robili, co mogli, ale przeciągnęli ten mecz tylko o trzy kolejne rundy. Ostatecznie Entropiq zwyciężyło 13:10 i zakończyło finał sukcesem. Na Bindzie do swojej wysokiej dyspozycji wrócili MOLSI i NEEX, którzy znowu otwierali tabelę. Efekty w postaci zwycięstwa są widoczne gołym okiem. Tytuł najlepszego gracza finału należy do NEEXA – Trela zdobył aż 70 fragów, co było zdecydowanie najlepszym osiągnięciem na serwerze.

Entropiq tym samym zajęło 1. miejsce na Polish Open, wzbogacając się o 1500 dolarów. Drugie THOSE GUYS otrzymało czek o wartości 1000 dolarów. Trzecie miejsce na podium zajęli gracze ciszej, którzy w meczu o brązowy medal pokonali Project D 2:0.