Seria zwycięstw THOSE GUYS trwa. Polski skład pokonał swoich rodaków z „ciszej” 2:1 w półfinale Polish Open #FRAMESWINGAMES.

• Poland THOSE GUYS 2:1 Poland ciszej (Ascent 13:10, Haven 8:13, Split 13:5)

Mecz rozpoczął się na Ascent – mapie, która później okazała się najbardziej wyrównaną. Pierwsza połowa zakończyła się bezpiecznym prowadzeniem THOSE GUYS 7:5. Po zmianie stron ciszej ruszyło jednak do odrabiania strat i grając po stronie broniącej zaliczyło serię pięciu zdobytych punktów z rzędu, co zaowocowało wysunięciem się na prowadzenie 10:7. Szczęście pociongu i spółki nie trwało jednak długo – od 18. rundy na serwerze rządzili tylko TH. Ekipa starxo wygrała sześć rund z rzędu i zakończyła mapę wynikiem 13:10.

Druga lokacja – Haven – to był z kolei teatr jednego aktora, a nawet całej trupy czyli ciszej. Pop smoke i reszta mieli genialny start. Grając po stronie broniącej potrafili idealnie bronić wszystkich trzech bombsite'ów i na półmetku spotkania miażdżyli rywala wynikiem 10:1. Po zmianie stron THOSE GUYS przebudziło się i zaczęło gonić wynik. Strata do przeciwnika była jednak zbyt duża. Ostatecznie ciszej zwyciężyło na Havenie wynikiem 13:8.

Decydującą mapą był Split. Tu wszystko wróciło do normy, a role się odwróciły – THOSE GUYS szybko przejęło stery i dyktowało swoje warunki gry. Efekt? Wysokie prowadzenie na koniec pierwszej połowy 8:3. Po zmianie stron pozostały tylko formalności, które ekipa TH szybko dopełniła. Ostateczenie skład zeeka wygrał na Splicie 13:5 i tym samym awansował do finału Polish Open. Ojcami tego zwycięstwa byli zdecydowanie zeek, starxo i RETO, którzy jako jedyni na serwerze osiągnęli pułap 55 fragów.

Trwa drugi półfinał – Project D z Entropix. Transmisja na kanale nvidia.