Błyskawiczny, jednodniowy turniej Polish Invitational padł łupem THOSE GUYS. zeek i spółka wygrali w półfinale z Fordon Boars, w finale zaś pokonali Hajty i tym samym zgarnęli główną nagrodę – 10 tysięcy złotych.

20 tysięcy złotych, cztery drużyny, trzy spotkania – Polish Invitational w Valorancie był znakomitym rozpoczęciem tygodnia dla fanów esportu. Do udziału w turnieju zaproszono THOSE GUYS, Hajty, Fordon Boars oraz Entropiq.

W pierwszej parze półfinałowej THOSE GUYS zmierzyli się z Fordon Boars. Zespół izaka nie miał za dużych szans w starciu z TG. Dziki przegrały najpierw na Ascent 7:13, właściwie tylko na początku tocząc równą walkę z przeciwnikiem. Na Bindzie THOSE GUYS nie dali rywalowi nawet cienia złudzenia, wygrywając imponującym rezultatem 13:5. Bardzo dobrze zaprezentował się cały skład TG, po stronie Fordon Boars zaś najlepszy statystycznie mecz wykręcił. Drużyna Izaka odpadając już w półfinale z turnieju wygrała 2500 złotych.

W drugim półfinale Hajty podjęły zespół Entropiq. Międzynarodowy skład MOLSIEGO musiał radzić sobie bez NEEXA. Pierwsza mapa – Ascent – padła łupem Entropiq, które zwycięstwem 13:5 z pewnością mogło przestraszyć Hajty. W pełni polski skład ogryzł się jednak przeciwnikowi na Splicie wygrywając 13:11. Najwięcej emocji przyniosła trzecia mapa – Haven – na której doszło nawet do dogrywki. Ostatecznie ze zwycięstwa 14:12 cieszył się zespół Hajty, który wykonał niesamowity comeback, wracając z wyniku 2:9 i doprowadzając do dogrywki, a później wykańczając rywala.

Nadeszła pora na finał, czyli starcie THOSE GUYS z Hajtami. Pierwsza mapa, czyli Ascent, to spokojny marsz po zwycięstwo TH. Ekipa starxa trzymała rękę na pulsie niemal przez całe spotkanie i ostatecznie wygrała 13:7, a znakomite występy zanotowali zeek oraz Mickebwoy. O wiele bardziej zacięty był Split. To tutaj THOSE GUYS wyszli na prowadzenie 3:1, by kończyć pierwszą połowę z fatalnym wynikiem 3:9. Po zmianie stron gracze jednak fantastycznie zareagowali i odrabiali punkt za punktem, osiągając nawet wynik 12:10. Wtedy znajdujący się w opałach zespół Hajty doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry lepsi byli jednak TH i to oni ostatecznie zgarnęli główną nagrodę turnieju – 10 tysięcy złotych. xype i spółka zaś wzbogacili się o połowę tej kwoty.